PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eastbridge i Penta poinformują o planach rozwoju Empiku

Autor: PAP 9 maja 2012 12:48

Eastbridge i Penta w ciągu kilku dni poinformują o planach rozwoju grupy EM&F w następnych latach - podał Eastbridge w komunikacie. Podtrzymują chęć wycofania spółki z giełdy, argumentując że poza giełdą łatwiej byłoby ją restrukturyzować.

"Kwestię wycofania EM&F z obrotu giełdowego planujemy uzgodnić, działając w porozumieniu z Eastbridge jak i z akcjonariuszami mniejszościowymi. Nadal uważamy, że formuła spółki prywatnej ułatwia prowadzenie intensywnej restrukturyzacji i spółka nienotowana może być zarządzana w bardziej elastyczny sposób niż spółka publiczna" - poinformował cytowany w komunikacie Jozef Janov, Dyrektor Inwestycyjny Penta.

"Finalnego rozliczenia transakcji oczekujemy w ciągu kolejnych dni, po czym poinformujemy o naszych konkretnych planach dotyczących rozwoju grupy EM&F w następnych latach" - dodał.

Penta i Eastbridge objęły w zakończonym we wtorek wezwaniu na akcje NFI EMF łącznie 14.538.851 akcji, uprawniających do 13,93 proc. głosów na Walnym Zgromadzeniu spółki. Daje to łącznie Eastbridge i Penta 74,34 proc. głosów. Wzywający zdecydowali się zrealizować tę transakcję, chociaż inwestorzy sprzedali im mniej akcji niż przewidywał minimalny próg dojścia wezwania do skutku (próg ten określono wcześniej na 80 proc. akcji).

Strony wezwania poinformowały, że zamierzają nabyć dodatkowe akcje EM&F, aby przekroczyć próg 75 proc. łącznej liczby akcji w spółce.

"Grupa EM&F to spółka o solidnych fundamentach, jednak w najbliższych latach przechodzić będzie kosztowny proces restrukturyzacji w swojej dywizji mody, zmierzy się też z rosnącą konkurencją na rynku. Jednocześnie wymagane będą dodatkowe inwestycje na dalszy rozwój, wykup partnerów mniejszościowych w operacyjnych spółkach zależnych, a także środki na rozważane akwizycje na rynkach zagranicznych. Nasze partnerstwo z Penta w tej inwestycji, w tym zapewniane przez nas wspólnie finansowanie oraz know-how inwestycyjny, stwarza jeszcze lepsze możliwość dla EM&F" - ocenia Maciej Dyjas, prezes Eastbridge.

We wtorek Penta i Eastbridge podniosły cenę w wezwaniu na NFI EMF do 10,45 zł z 10,38 zł za akcję. To druga z rzędu podwyżka oferowanej ceny. Wcześniej wzywający podwyższyli już cenę do 10,38 zł z 9,85 zł za akcję. Penta Investments i Eastbridge wezwały do sprzedaży 39,58 proc. kapitału NFI EMF. Warunkiem powodzenia wezwania było nabycie co najmniej 20.441.120 akcji, co oznaczałoby, że wzywający będą posiadać łącznie co najmniej 80 proc. akcji spółki. Celem wzywających było objęcie 100 proc. papierów NFI EMF.

Przedstawiciele wzywających zapowiadali, że nie planują ogłaszania kolejnego wezwania na akcje NFI EMF.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane