Echa EEC 2011: Opóźnia się zgoda na przejęcie Tradisu przez Eurocash

Autor: PAP 17 maja 2011 12:55

Echa EEC 2011: Opóźnia się zgoda na przejęcie Tradisu przez Eurocash

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel zapowiedziała, że przedłuża się sprawa decyzji UOKiK dla Eurocashu na przejęciu Tradisu i trudno powiedzieć, czy uda się ją zamknąć przed wakacjami.

"Postępowanie jest w toku, ale za wcześnie, by mówić o jakimś terminie zakończenia tej sprawy. To na pewno jeszcze będzie musiało potrwać. Nie wiem, czy uda nam się tę sprawę zamknąć przed rozpoczęciem wakacji" - powiedziała Krasnodębska-Tomkiel na konferencji prasowej towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

"Nie ukrywam, że jest to sprawa problematyczna, wymagająca dużej liczby analiz, badania rynku" - dodała. Firmy spodziewały się dycyzji najpóźniej w czerwcu.

W styczniu 2011 roku Eurocash podpisał z Emperią umowę inwestycyjną, na mocy której ma kupić od Emperii udziały w spółkach dystrybucyjnych, których wartość bazowa wynosi prawie 926 mln zł. Jednocześnie Eurocash odstępuje od oferty akcji serii K i L.

Eurocash ma kupić od Emperii udziały i akcje spółek zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów spożywczych oraz prowadzące detaliczną sieć franczyzową, czyli Tradis, Detal Koncept, Euro Sklep, Partnerski Serwis Detaliczny, DEF, Ambra, Drogerie Koliber oraz sieć Lewiatana.(PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane