Echo Investment chce wybudować nową galerię handlową w Krakowie

Autor: Radio Kraków 9 kwietnia 2013 09:22

Obiekt miałby powstać na działce po dawnym hotelu Cracovia. W rozmowie z Radio Kraków Elżbieta Koterba, wiceprezydent miasta, zapowiedziała jednak, że samorząd nie dopuści do realizacji tego typu inwestycji.

Jak w rozmowie z Radiem Kraków powiedziała wiceprezydent miasta, firma złożyła już wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który w tym momencie jest w trakcie opracowania. Zgodnie ze słowami Elżbiety Koterby Echo przewiduje w tym miejscu realizację centrum kultury, sztuki i mody. Wiceprezydent Krakowia stwierdziła jednak, że wniosek oznacza realnie budowę galerii handlowej.

Obecnie miejscowy plan zakłada powstanie usług "nieuciążliwych". Według wiceprezydent miasta władze Krakowa nie wyrażą zgody na realizację w tym miejscu nowej galerii handlowej - głównie z powodu możliwych problemów komunikacyjnych oraz obecności jednej dużej galerii w centrum miasta.

Wszystko rozstrzygnąć ma się 17 kwietnia, kiedy to władze Krakowa spotkają się z przedstawicielami Echo Investment. Inwestor oraz projektanci zaprezentują wtedy swój pomysł na zagospodarowanie terenu

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane