Echo Investment kończy rozbudowę dwóch centrów handlowych

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2017 14:44

Echo Investment podała, że skonsolidowany zysk netto spółki za II kwartał to 125 milionów złotych. Dochód netto uzyskany na akcjach EPP to 88 milionów złotych zaś powierzchnia w budowie wzrosła do ponad miliona mkw., z 677 tys. na koniec 2016 r.

Na zysk netto spółki Echo Investment w dużej mierze złożyła się sprzedaż 40 milionów akcji EPP, co przyniosło 49 mln EUR przychodu, a także przeszacowanie do wartości rynkowej pozostałych 51 mln akcji. Obie operacje przyniosły łączny zysk w wysokości 88 mln zł. W rezultacie spółka wypłaciła swoim akcjonariuszom dodatkową dywidendę w wysokości 0,50 zł na akcję. Echo Investment wciąż jest właścicielem 7,2 % akcji EPP. 

- Druga połowa roku to planowane zakończenie budowy kilku nieruchomości, a także rozbudowy centrów Galaxy i Outlet Park w Szczecinie, które realizujemy na zlecenie EPP - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Spółka przejęła budowę warszawskiej Galerii Młociny, inwestycji handlowo-biurowej o 81 900 mkw. GLA całkowitej powierzchni najmu. Galeria jest w 56% wynajęta. W najbliższych tygodniach zakończy się rozbudowa galerii handlowych Outlet Park i Galaxy w Szczecinie, realizowanej na zlecenie EPP.

Echo Investment postawiło kolejne kroki w kierunku rozpoczęcia budowy - Towarowa 22. Trwają tutaj intensywne prace związane z uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Spółka przeprowadziła zakup nowych działek pod projekty oraz projekty biurowe, handlowe i mieszkaniowe o łącznej powierzchni blisko 550 tys. mkw. Ponadto umowami przedwstępnymi zabezpieczony jest zakup terenów pod kolejne 70 tys. mkw., a działki pod budowę 390 tys. mkw. są przedmiotem zaawansowanych negocjacji (około połowa tej powierzchni przeznaczona na projekty mieszkaniowe).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 748653

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane