Echo Investment kończy rozbudowę dwóch centrów handlowych

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2017 14:44

Echo Investment podała, że skonsolidowany zysk netto spółki za II kwartał to 125 milionów złotych. Dochód netto uzyskany na akcjach EPP to 88 milionów złotych zaś powierzchnia w budowie wzrosła do ponad miliona mkw., z 677 tys. na koniec 2016 r.

Na zysk netto spółki Echo Investment w dużej mierze złożyła się sprzedaż 40 milionów akcji EPP, co przyniosło 49 mln EUR przychodu, a także przeszacowanie do wartości rynkowej pozostałych 51 mln akcji. Obie operacje przyniosły łączny zysk w wysokości 88 mln zł. W rezultacie spółka wypłaciła swoim akcjonariuszom dodatkową dywidendę w wysokości 0,50 zł na akcję. Echo Investment wciąż jest właścicielem 7,2 % akcji EPP. 

- Druga połowa roku to planowane zakończenie budowy kilku nieruchomości, a także rozbudowy centrów Galaxy i Outlet Park w Szczecinie, które realizujemy na zlecenie EPP - powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Spółka przejęła budowę warszawskiej Galerii Młociny, inwestycji handlowo-biurowej o 81 900 mkw. GLA całkowitej powierzchni najmu. Galeria jest w 56% wynajęta. W najbliższych tygodniach zakończy się rozbudowa galerii handlowych Outlet Park i Galaxy w Szczecinie, realizowanej na zlecenie EPP.

Echo Investment postawiło kolejne kroki w kierunku rozpoczęcia budowy - Towarowa 22. Trwają tutaj intensywne prace związane z uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy Spółka przeprowadziła zakup nowych działek pod projekty oraz projekty biurowe, handlowe i mieszkaniowe o łącznej powierzchni blisko 550 tys. mkw. Ponadto umowami przedwstępnymi zabezpieczony jest zakup terenów pod kolejne 70 tys. mkw., a działki pod budowę 390 tys. mkw. są przedmiotem zaawansowanych negocjacji (około połowa tej powierzchni przeznaczona na projekty mieszkaniowe).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8520

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane