Echo Investment kupuje Galerię Młociny

Autor: www.dlahandlu.pl 10 marca 2017 09:24

Spółki zależne od Echo Investment zawarły umowę dotyczącą nabycia 100 proc. udziałów w  zakładowym Rosehill Investments, która jest właścicielem nieruchomości na której powstaje Galeria Młociny.

Zarząd spółki Echo Investment informuje, że 9 marca 2017 r. spółka wraz z Echo Prime Assets B.V. („ spółka w 100% zależna od Echo), Echo Polska Properties, spółką z grupy EPP: Echo Polska Properties PLC (łącznie kupujący) oraz Broomfield Investments, Catfield Investments sp. z o.o., Powell Real Estate International B.V., Taberancle Limited, Taberancle Investments Limited, Elsoria Trading Limited (łącznie sprzedający) zawarły umowy dotyczące nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Rosehill Investments, która pośrednio, przez swoją spółkę w 100% zależną, tj. Berea sp. z o.o. jest właścicielem nieruchomości położonej w Warszawie, dzielnicy Bielany, w rejonie ul. Zgrupowania AK “Kampinos”. Na Nieruchomości została rozpoczęta budowa centrum handlowego „Galeria Młociny”.

W ramach transakcji doszło do zawarcia umowy sprzedaży 10,000 udziałów w kapitale zakładowym Rosehill stanowiących 100% udziałów w kapitale zakładowym Rosehill , z których spółka kupiła 3.000 udziałów stanowiących 30% wszystkich udziałów w kapitale zakładowym Rosehill.

Przypadająca do zapłaty przez spółkę cena sprzedaży 30% udziałów została ustalona na kwotę 6.592.363,02 euro, jednakże może ona zostać zmieniona w wyniku weryfikacji przez audytora wartości użytych przez strony do ustalenia ceny. Niezależnie od ceny sprzedaży, spółka zobowiązała się do spłaty kwoty równej 30% pożyczek udzielonych Rosehill przez niektórych sprzedających w łącznej wysokości 5.917.216,76 euro.

Jednocześnie z zawarciem umowy sprzedaży nastąpiło udzielenie pożyczki przez podmiot z grupy spółki na rzecz Berea przeznaczonej na spłatę zobowiązań wobec generalnego wykonawcy przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na budowie obiektu „Galeria Młociny”, w łącznej kwocie do maksymalnej wysokości około 70.020.000 zł.

Strony planują zamknąć transakcję najpóźniej w dniu 1 czerwca 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,77

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8777

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane