PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Echo Investment rozbuduje o 10 tys. mkw. Pasaż Grunwaldzki

Autor: dlahandlu.pl 2 kwietnia 2012 15:18

Spółka Echo Investment rozbuduje wrocławski Pasaż Grunwaldzki. Jedno z największych centrów handlowych w regionie zyska około 10 000 mkw. powierzchni handlowej.

W nowej części Pasażu Grunwaldzkiego, która powstanie na miejscu obecnego parkingu naziemnego pomiędzy ulicami Reja i Szczytnicką, znajdą się przede wszystkim sklepy renomowanych marek odzieżowych. Tym samym oferta centrum uzupełniona zostanie o strefę premium. Obiekt zyska około 50 nowych sklepów. Pojawią się nowe restauracje z serwisem kelnerskim oferujące kameralną atmosferę. Zaplanowano także klub fitness i kręgielnię.

Rozbudowany Pasaż Grunwaldzki będzie dysponował 162 000 mkw. powierzchni całkowitej i 62 000 mkw. powierzchni handlowej. Ofertę handlową zapewni łącznie 250 sklepów. Liczba miejsc postojowych na parkingu zwiększy się do 1 700. Proces komercjalizacji nowej części obiektu rozpocznie się wkrótce. Aktualnie inwestor prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami marek modowych sektora premium.

Koncepcję architektoniczną wykonała renomowana pracownia APA - Kuryłowicz & Associates. Regularna bryła nowej części obiektu została rozbita na trzy niezależne formy. Przestrzeń publiczna pasażu handlowego łączy się ze strefą wejściową (narożnik ulic Marii Curie-Skłodowskiej i Mikołaja Reja) i przestrzenią istniejącego już Pasażu Grunwaldzkiego. Nowa część to trzykondygnacyjny pasaż handlowy doświetlony światłem naturalnym. Na parterze nowy pasaż ma formę placu miejskiego. Połączenie przestrzeni publicznej parteru z piętrem pierwszym i drugim odbywa się za pomocą schodów ruchomych. Bezpośrednio z tej przestrzeni zapewniono dostęp do lokali handlowych. Całość podkreślają uwydatnione słupy konstrukcyjne, nowoczesne witryny sklepowe i szklane balustrady. Spójność wnętrza podkreśla oświetlenie liniowe nad galeriami. Elementem zamykającym całość jest przestrzenny szklany dach w formie świetlika o nowoczesnej strukturze.

Inwestor, który dysponuje już pozwoleniem na budowę, planuje rozpoczęcie prac w III kwartale 2012 roku. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec 2013 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane