PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Echo Investment wypłaci rekordową dywidendę

Autor: dlahandlu.pl 28 czerwca 2016 18:34

Akcjonariusze ostatecznie zamknęli zeszły rok rachunkowy i zdecydowali o wypłacie blisko 2,2 mld zł na dywidendę.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Echo Investment zdecydowało o wypłacie pierwszej dywidendy w historii spółki. Do akcjonariuszy trafi 2,175 mld zł – czyli 5,27 zł na jedną akcję. Zaliczka na poczet dywidendy została już wypłacona w dwóch ratach -10 lutego 2016 r. oraz 22 kwietnia 2016 r. Pozostała część dywidendy – 1,585 mld zł, czyli 3,84 zł na jedną akcję – trafi na konta akcjonariuszy 8 lipca 2016 r. Prawo do pozostałej części dywidendy będzie przysługiwało inwestorom posiadającym akcje spółki 5 lipca 2016 r. Łącznie stopa dywidendy za 2015 r. wyniesie 66 proc. (biorąc pod uwagę kurs zamknięcia z 27.06.2016 r.). To jeden z najwyższych wskaźników dywidendy w historii warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Obecni na walnym akcjonariusze zdecydowali również, by pozostała część zysku netto z zeszłego roku – ponad 784 mln zł – została przeznaczona na kapitał zapasowy spółki.

- Po dwudziestu latach działalności oraz obecności na GPW, Echo Investment stać na hojne podzielenie się zyskami z akcjonariuszami. Jednocześnie uchwały walnego zapewniają spółce dobre warunki do rozwijania działalności. Jesteśmy największym polskim deweloperem i spełniamy wszelkie warunki, by stać się także najbardziej efektywną spółką tego sektora – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

Echo Investment wybudowała dotychczas ponad 120 inwestycji biurowych, handlowych, hotelowych i mieszkaniowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej ponad 1,1 mln mkw. Właśnie zakończyło budowę największej i najbardziej ambitnej inwestycji w swej historii – wieżowca Q22 w centrum Warszawy, do którego już wprowadzają się pierwsi najemcy. Spółka szykuje się do podjęcia kolejnego wyzwania – kompleksowej zabudowy terenu po dawnych Browarach Warszawskich, gdzie powstanie około 100 tys. mkw. zabudowy mieszkaniowej i biurowej. W budowie i przygotowaniu Echo Investment ma 47 projektów mieszkaniowych, biurowych i handlowych o łącznej powierzchni najmu i użytkowej wynoszącej ponad 500 tys. mkw.

Echo Investment SA to jedna z największych w Polsce firm inwestycyjno-deweloperskich. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 2015 roku Echo Investment jest częścią dynamicznie rozwijającej się grupy kapitałowej Griffin Real Estate - Oaktree - PIMCO. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,51

 • Min

  9,57

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane