PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Echo Investment zanotowało 176 mln zł zysku w 2011 r.

Autor: www.dlahandlu.pl 8 maja 2012 14:24

W roku 2011 spółka Echo Investment uzyskała na poziomie skonsolidowanym bardzo dobre wyniki finansowe: przychody osiągnęły prawie 407 mln zł, a zysk netto wyniósł 176 mln zł. Na rok 2012 spółka zaplanowała kilka nowych projektów, we wszystkich sektorach działalności.

- Realizacja projektów deweloperskich przeznaczonych na sprzedaż (mieszkania i hotele) i stałe powiększanie portfela projektów inwestycyjnych (biur i centrów handlowych przeznaczonych na wynajem) to nasze podstawowe i niezmienne priorytety. W nadchodzących latach ważne będą realizacje kolejnych projektów komercyjnych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zwiększanie ich skali oraz jakości oferowanych powierzchni - komentuje zarząd spółki.

Grupa oprócz budowy nowych centrów handlowych planuje także rozbudowę niektórych posiadanych obiektów. Projekty te są na etapie pozyskiwania dodatkowych gruntów oraz uzyskiwania decyzji administracyjnych. Działania podmiotów z Grupy Kapitałowej skoncentrowane będą w przyszłości na realizacji nowych projektów, również projektów w mniejszych miastach Polski, oraz zwiększaniu portfela powierzchni komercyjnych przeznaczonych na wynajem, w tym rozbudowie projektów już istniejących.

Przeczytaj także:

Jeśli chodzi o planowane inwestycje centrów handlowych, założenia spółki przedstawiają się następująco:

Kalisz, centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Amber: Na posiadanej nieruchomości Echo planuje realizację nowoczesnego, regionalnego centrum handlowo-rozrywkowego. Obiekt powstanie przy ul. Górnośląskiej i Trasie Bursztynowej. Powierzchnia wynajmowana to ok. 34.000 mkw. Zakończenie realizacji planowane jest na drugie półrocze 2013 roku.

Katowice, projekt przy ul. Kościuszki: Na nieruchomości zakupionej w 2010 roku przy ul. Kościuszki o powierzchni ponad 54 tys. mkw. planowana jest realizacja centrum handlowego o powierzchni wynajmowanej około 49.000 mkw. Obecnie trwa proces uchwalania
studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, na którym znajduje się nieruchomość.

Koszalin, centrum handlowo-rozrywkowe: W Koszalinie przy ul. Krakusa i Wandy planowana jest realizacja nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego o powierzchni przeznaczonej na wynajem wynoszącej ok. 27.000 mkw. Zakończenie realizacji planowane jest na 2014 rok.

Lublin, centrum handlowo-rozrywkowe: W planach inwestycyjnych znajduje się realizacja centrum handlowo-rozrywkowego na Górkach Czechowskich w Lublinie. Zarząd spółki zmierza do ustalenia z Gminą Lublin szczegółów dotyczących planowanej przez Grupę Echo Investment
inwestycji.

Poznań, centrum handlowo-rozrywkowe Metropolis: Na posiadanej nieruchomości znajdującej się w Poznaniu przy ul. Hetmańskiej spółka planuje realizację nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis, oferującego ok. 73.000 mkw. powierzchni na wynajem. Projekt jest na etapie ustalenia koncepcji architektonicznej. Zakończenie realizacji planowane jest na 2015 rok.

Słupsk, centrum handlowo-rozrywkowe Arena: Na posiadanej nieruchomości znajdującej się w Słupsku przy ul. Grottgera planowana jest realizacja centrum handloworozrywkowego Arena. Obiekt będzie oferował około 20.000 mkw. powierzchni. Realizacja rozpocznie się po uzyskaniu finansowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane