PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Echo Polska Properties przekonało inwestorów

Property News 8 września 2016 15:18

Potężna nadsubskrypcja w zapisach na akcje Echo Polska Properties przeprowadzonych w czasie private placement na giełdzie w Johannesburgu.

Zapisy na akcje spółki Echo Polska Properties N.V. (EPP), wiodącego funduszu nieruchomościowego z siedzibą w Warszawie, przeprowadzone w czasie tzw. private placement, zakończyły się potężną nadsubskrypcją. Akcje EPP zaczną być notowane na giełdzie w Johannesburgu 13 września 2016 roku.Spółka zaoferowała zaproszonym inwestorom ok. 71,5 mln akcji po cenie 1,45 Euro za akcję. Emisja pozwoliła EPP na pozyskanie łącznej kwoty 100 mln Euro. Inwestorzy, których zapisy na akcje EPP zostały zaakceptowane, zostali powiadomieni o tym fakcie w dniu 7 września.

Akcje EPP są obecnie notowane na giełdzie w Luksemburgu, a od wtorku, 13 września 2016 roku, zaczną być notowane na giełdzie w Johannesburgu w tzw. dual listing.

Przeczytaj także:

- Bardzo się cieszę, że nasze akcje cieszyły się takim powodzeniem - powiedział Hadley Dean, prezes EPP. - To najlepszy dowód atrakcyjności dla południowoafrykańskich inwestorów zarówno EPP i naszego modelu biznesowego, jak całej polskiej gospodarki - dodał.

- Wejście EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu powinno zapewnić spółce znacznie lepszy dostęp do kapitału na rozwój oraz zagwarantować obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwość zainwestowania na wysoce atrakcyjnym rynku europejskim - zaznaczył.

Echo Polska Properties (EPP) to spółka będąca własnością Echo Investment S.A. oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties, który posiada strategiczny pakiet 49,9 proc. akcji.

Całość: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,36

  • Min

    0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane