PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

EEC 2011: TriGranit chce zainwestować w Polsce 2 miliardy euro

Autor: propertynews.pl 16 maja 2011 22:02

EEC 2011: TriGranit chce zainwestować w Polsce 2 miliardy euro

W Polsce chcemy zrealizować jeszcze około 10 dużych inwestycji w największych miastach - zapowiedział gość Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2011, Sándor Demján, prezes i założyciel spółki TriGranit Development Corporation.

- Myślimy o dużych, multifunkcyjnych kompleksach łączących centra handlowe z powierzchnią biurową i osiedlami mieszkaniowymi - dodał Demján.

Do tej pory węgierski deweloper zainwestował w Polsce około miliarda euro, włączając w to realizowany wspólnie z PKP projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego w Poznaniu. - W perspektywie najbliższych sześciu lat zamierzamy podwoić tę kwotę. Jeśli koniunktura na rynku poprawi się, ten cel osiągniemy w zdecydowanie w krótszym czasie - poinformował Demján.

Prezes TriGranitu nie chciał zdradzić szczegółów związanych z tymi przedsięwzięciami. - W ten sposób ujawniłbym partnerów z jakimi prowadzimy rozmowy, a to nie wpłynęłoby pozytywnie na dalsze negocjacje i ich wynik - zastrzegł. - Nie możemy pozwolić sobie na zbyt wczesne odkrywanie kart przed naszą konkurencją - przekonywał Sándor Demján.

Prezes TriGranitu zdradza, że z centrów handlowych zrealizowanych przez spółkę w Polsce, najbardziej dochodową inwestycją jest Silesia City Center w Katowicach. - Żadne inne centrum handlowe nie osiąga takiej rentowności - powiedział Sandor Demjan.

Zaznaczył jednocześnie, że Bonarka City Center w Krakowie to też bardzo udany projekt. - Aczkolwiek to centrum zbudowaliśmy dla polskiego klienta jakim stanie się za dziesięć lat. W tym przypadku nie osiągnęliśmy jeszcze takiej rentowności, na jaką liczymy - stwierdził.

Prezes Demján podkreślił jednak, że w tym momencie cała uwaga firmy w Polsce koncentruje się na wspólnej inwestycji z PKP w Poznaniu.

Sándor Demján jest gościem Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w dniach 16-18 maja w Katowicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane