EEC 2014: Poznaj laureatów konkursu Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej

Property News 9 maja 2014 10:48

Plac Unii w Warszawie, Green Horizon w Łodzi, Olivia Business Center w Gdańsku oraz Galeria Siedlce - to zwycięzcy II edycji konkursu Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej 2014.

W dobie ogromnej konkurencji na rynku nieruchomości, deweloperzy obiektów komercyjnych podejmują się realizacji coraz trudniejszych projektów. Ich inwestycje to już nie tylko sklepy, biura czy pokoje hotelowe, ale znaczące dla rozwoju miast przedsięwzięcia, które zmieniają obraz ośrodków i wpływają na jakość życia mieszkańców.

Właśnie takie realizacje ma za zadanie wyróżnić konkurs Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej, którego II edycja towarzyszy Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.

Do plebiscytu - na podstawie zgłoszeń czytelników portalu Propertynews.pl oraz propozycji Rady Konsultacyjnej Nagrody - zostało nominowanych 10 inwestycji. Wśród nich znalazły się biurowce: Gdański Business Center w Warszawie (HB Reavis), Green Horizon w Łodzi (Skanska) oraz Olivia Business Center w Gdańsku (Olivia Business Center); projekty łączące funkcje biurowe i handlowe: Plac Unii w Warszawie (BBI Development oraz Liebrecht & Wood) i Chmielna 25 w Warszawie (LHI i IVG), inwestycja hotelowo-biurowa Centrum Kongresowe BiznesHUB w Łodzi (Grupa TOYA); zintegrowane centrum komunikacyjne z galerią handlową Poznań City Center (Tri Granit) oraz typowe galerie handlowe: Galeria Siedlce (PB K. Strus), Centrum Handlowe Riviera w Gdyni (Mayland), Galeria Solna w Inowrocławiu (Acteeum Group i Libra Project).

Zwycięska czwórka - Plac Unii w Warszawie, Green Horizon w Łodzi, Olivia Business Center w Gdańsku oraz Galeria Siedlce - została wyłoniona poprzez głosowanie czytelników portalu Propertynews.pl oraz głosy Rady Konsultacyjnej Nagrody i redakcji serwisu.

Plebiscyt Top Inwestycje Komercyjne w Przestrzeni Miejskiej wyłania projekty deweloperskie, mające funkcje handlowe, usługowe, hotelowe i konferencyjne, a także biznesowe, które w ostatnim roku (maj 2013 - maj 2014) w istotny sposób wzbogaciły ofertę miast dla biznesu, turystki, kultury i rozrywki, przyczyniły się do rewitalizacji zdegradowanej tkanki miejskiej, a także stały się rozpoznawalnym symbolem aglomeracji.

Ocenie podlega także wizja inwestora prywatnego, który we współpracy z władzami samorządowymi przyczynił się do efektywnego podniesienia jakości życia w mieście i potrafił wpisać swoją inwestycję komercyjną w potrzeby władz samorządowych, społeczności lokalnej i biznesu. 

Brana pod uwagę jest również zgodność projektu lub działań z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz walory architektoniczne projektu lub obiektu przyczyniające się do uatrakcyjnienia tkanki miejskiej.

Wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystej Gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbywa się w dniach 7-9 maja 2014 w Katowicach.

Czytaj więcej na propertynews.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane