PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

EEC 2015: MG pracuje nad otwarciem handlu elektronicznego alkoholem

www.portalspozywczy.pl 29 kwietnia 2015 11:43

 EEC 2015: MG pracuje nad otwarciem handlu elektronicznego alkoholem fot. PTWP

Handel alkoholem w internecie może stać się legalny w Polsce jeszcze w 2015 roku. Nad odpowiednimi przepisami pracuje aktualnie Ministerstwo Gospodarki przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

- W tej chwili prace te są uwarunkowane uzgodnieniami w zakresie ochrony zdrowia. Naszym zdaniem najlepiej jest jak największą część handlu elektronicznego otworzyć, uwolnić, dać możliwość regulowania rynkowi, natomiast nie możemy oczywiście pominąć zdania organów odpowiedzialnych za ochronę zdrowia - powiedział serwisowi portalspozywczy.pl podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015 w Katowicach Arkadiusz Bąk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Jak dodał, MG pracuje nad otwarciem handlu elektronicznego alkoholem, tak aby skończyć z sytuacją, kiedy w Polsce nie można handlować alkoholem przez internet, ale można przy pomocy internetu kupić alkohol w innym kraju i otrzymać go w polskim domu.

Bąk zapytany o to, czy odpowiednie przepisy mogą zostać zmienione jeszcze w tym roku, odparł: - Myślę, że jest taka szansa, ponieważ nie potrzebujemy tutaj jakichś wielkich regulacji. (...) Musimy iść w stronę zrozumienia, że nie uciekniemy przed elektronizacją świata.

Przypomnijmy, obrót alkoholem reguluje Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982 roku, uchwalona 14 lat przed uruchomieniem pierwszego w Polsce łącza internetowego dla osób prywatnych. Do dziś nikt nie podjął się nowelizacji ustawy, dlatego nie zawiera ona żadnej wzmianki o sprzedaży alkoholu przez internet.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kupiec fmcg 2015-05-04 16:22:34

  drodzy przedsiębiorcy - ustawa z 1982 !!!

  Tylko w naszym kraju może być taki bajzel

 • red 2015-04-30 11:08:17

  Może przy okazji zlikwidują tez chory przepis który za nawet jednodniowe opóźnienie z zapłatą za zezwolenie na sprzedaż alkoholu, karze przedsiębiorcę odebraniem zezwolenia na pół roku! Jest to zbędna praca zarówno dla urzędników jak i spore utrudnienie dla firm.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,19

 • Śr

  3,10

 • Min

  2,48

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane