PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

EEC 2015 - największa debata gospodarcza Europy Centralnej - już za miesiąc

wnp.pl 20 marca 2015 14:48

EEC 2015 - największa debata gospodarcza Europy Centralnej - już za miesiąc

Za miesiąc rozpocznie się Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach - najważniejsze spotkanie biznesowe w Europie Centralnej. W piątek przedstawiono kolejne szczegóły wydarzenia, którego organizatorem jest Grupa PTWP. Siódma edycja EEC (European Economic Congress) odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. Podczas trzech kongresowych dni organizatorzy spodziewają się ok. 6000 uczestników, 700 prelegentów, a także 500 akredytowanych dziennikarzy z polskich i zagranicznych redakcji.

Siódma edycja EEC (European Economic Congress) odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia. Podczas trzech kongresowych dni organizatorzy spodziewają się ok. 6000 uczestników, 700 prelegentów, a także 500 akredytowanych dziennikarzy z polskich i zagranicznych redakcji.

Wśród gości Kongresu znajdą się m.in. czterej komisarze Unii Europejskiej, mocna reprezentacja krajowego i europejskiego parlamentu, kilkudziesięciu ministrów i wiceministrów z Polski, Europy oraz innych kontynentów, a także prezesi największych firm i liczni biznesmeni.

Nowym miejscem debat, a zaplanowano ok. 100 sesji dyskusyjnych, będzie Międzynarodowe Centrum Kongresowe, jeden z kluczowych obiektów katowickiej Strefy Kultury - zrewitalizowanych terenów byłej kopalni Katowice, w bezpośrednim sąsiedztwie hali widowiskowo-sportowej Spodek.

Zobacz więcej: Wszystkie debaty EEC 2015 pod jednym dachem

Wojciech Kuśpik, inicjator EEC oraz prezes Grupy PTWP, podkreślił, że tegoroczna edycja Kongresu cieszy się rekordowym zainteresowaniem. Tylko w ciągu pierwszej doby rejestracji uczestników chęć wzięcia udziału w wydarzeniu zgłosiło ponad tysiąc osób.

Kuśpik wskazał, że dotychczas potwierdzono już udział 90 proc. prelegentów. Debaty, jak co roku, będą koncentrować wokół kilku najważniejszych tematów.

Będą one związane z nowym budżetem UE na lata 2014-2020, przemysłem i energetyką, ekspansją zagraniczną polskich firm czy innowacyjną gospodarką.

- Szczególnie ważnym tematem podczas Kongresu będą innowacje. Polskie firmy muszą zmieniać swój profil działalności w kierunku produkcji wysoko przetworzonej. W ramach nowego budżetu unijnego innowacjom będą dedykowane pokaźne środki finansowe - powiedział Kuśpik.

Dodał, że na EEC będą kontynuowane tematy, które podczas poprzednich edycji imprezy wyprzedały bieżącą debatę gospodarczo-polityczną, czyli m.in. ekspansja gospodarcza w Afryce czy umowa o wolnym handlu pomiędzy UE a USA.

- Również temat polityki klimatycznej UE zawsze był bardzo ważny podczas dyskusji na EEC. Ledwo wczoraj unijni liderzy zaaprobowali strategię budowy Unii Energetycznej. Mamy zatem ważne tematy do dyskusji podczas zbliżającego się Kongresu i cieszy to, że udział w nim zapowiedział Miguel Arias Cañete, komisarz UE ds. działań w dziedzinie klimatu i energii - kontynuował Marcin Korolec, wiceminister środowiska, pełnomocnik rządu ds. polityki klimatycznej.Również Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i jego były przewodniczący oraz były premier RP, który jest przewodniczącym Rady EEC, akcentował wagę takich zagadnień jak energetyka i klimat, przemysł i reindustrializacja, a także innowacje oraz rozwój małych i średnich firm.


  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane