EEC 2017: Bądźmy zwolennikami patriotyzmu gospodarczego, ale nie nacjonalizmu!

www.portalspozywczy.pl 28 kwietnia 2017 09:03

EEC 2017: Bądźmy zwolennikami patriotyzmu gospodarczego, ale nie nacjonalizmu! Krzysztof Pawiński, prezes grupy Maspex

- Protekcjonistyczne podejście w handlu żywnością nam – jako Polakom – się po prostu nie opłaca. Powinniśmy być propagatorami internacjonalistycznego podejścia w kwestii eksportu i wolnego handlu żywnością – mówi Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex, który potwierdził swój udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

- Najlepsze, ostatnie 25-lecie tego kraju oparte jest na ciągłej liberalizacji rynku i wchodzeniu na nowe rynki, w tym rynki Unii Europejskiej. Około 80% polskiego eksportu tam kierujemy, z czego 60% - do Niemiec – podkreśla Krzysztof Pawiński.

I apeluje: „Bądźmy zwolennikami patriotyzmu gospodarczego, ale nie nacjonalizmu!”. - Nie ma nic złego w promowaniu lokalnej żywności, jeśli ma ona wyjątkowe cechy, a konsument przy jej wyborze nie musi iść na żaden kompromis. Ale nie możemy doprowadzić do sytuacji odstraszania konsumentów przed innymi, „obcymi” produktami. To nie jest mądre podejście. I szczególnie Polakom to się nie opłaca – komentuje prezes Grupy Maspex.

Krzysztof Pawiński przyznaje, że w handlu zagranicznym Grupa Maspex spotykała się już z różnego rodzaju regulacjami, które często później były wycofywane z powodu interwencji na poziomie Unii Europejskiej. - Jednak nigdy nie spotkaliśmy się z działaniami o charakterze protekcjonistycznym, które byłyby wymierzone w nasz produkt – zaznacza.

Ważną tematyką debat tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress - EEC) będzie przemysł spożywczy i handlowy. W dyskusjach poruszymy zagadnienia wyzwań, które stawia przed producentami żywności globalna konkurencja i umowy o wolnym handlu, a także nowa generacja konsumentów oraz nowe technologie, które zmieniają ofertę branży spożywczej i handlowej. Podsumujemy także osiągnięcia polskich producentów żywności i porozmawiamy o wyzwaniach związanych z nowym pokoleniem ich właścicieli i zarządców.

IX edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego odbędzie się w Katowicach (na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego) w dniach 10-12 maja br. W blisko stu sesjach tematycznych weźmie udział kilkuset panelistów, m.in. reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, przedstawiciele rządów Polski, Europy i świata oraz prezesi największych firm i biznesmeni. Kongresowi towarzyszyć będzie druga edycja European Start-up Days – wydarzenia łączącego start-upy i korporacje.

Szczegóły dotyczące wydarzenia, agenda i rejestracja uczestników dostępna na eecpoland.eu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,75

  • Min

    3,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane