"Efekt skali" w Biedronce przekonuje producentów do dedykowanych opakowań

Autor: warehouse-monitor.pl 23 kwietnia 2013 09:23

Jednym z elementów realizowanej strategii wpływających na postrzeganie sieci wśród konsumentów są inne od typowych opakowania jednostkowe. Oznacza to, że ten sam asortyment w Biedronce sprzedawany jest w innych opakowaniach niż u konkurencji - czytamy w portalu warehouse-monitor.pl.

Przykładowo - produkt dostępny w innych sieciach w opakowaniu 250 g w Biedronce sprzedawany jest w paczkach 300-gramowych. Taki mechanizm działa także przy napojach, chociażby w przypadku piwa - zamiast typowych puszek 0,5 l w Biedronkach znaleźć można puszki o pojemności nieco większej. Puszka w Biedronce ma pojemności 1 pinty.

Z kolei popularny napój gazowany w wielu punktach dostępny jest „w wersjach" litrowej, półtoralitrowej czy dwulitrowej, a w Biedronce - jako 1,75 l -Oczywiście inne opakowania przekładają się na obsługę logistyczną towarów. Wynika to chociażby z faktu, że większe jednostki towaru to mniej jednostek w opakowaniu zbiorczym czy na palecie. Do innych rozmiarów przystosowane są zatem wszystkie ogniwa łańcucha dostaw - zarówno centra dystrybucyjne, jak i flota transportowa są tu w miarę uniwersalne. Takie nietypowe opakowania jednostkowe to element współpracy z partnerami handlowymi. Gramatury produktów są inne niż w pozostałych sieciach sprzedaży. Z „zaopatrzeniowego" punktu widzenia działa tu „efekt skali" - mogąc zaoferować sprzedaż w tak dużej liczbie punktów na mapie kraju sieci, znacznie łatwiej Biedronce „przekonać" producentów do realizacji produkcji w dedykowanych opakowaniach.

 

W sieci Biedronki jest ok. 500 dostawców.  Flota JMP to obecnie ponad 1000 pojazdów.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • klik 2013-04-29 14:30:40

    Biedrona nielegalnie/ich formatów nie mogą nabyywać inni a mamy wolny handel/ robi co chce z producentami ,a UOKiK udaje ,że tego nie widzi.Chory kraj!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane