PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

EI: Sprzedaż Dino przekroczyła miliard złotych

Autor: www.dlahandlu.pl 20 czerwca 2013 09:07

EI: Sprzedaż Dino przekroczyła miliard złotych

Enterprise Investors przyznał nagrody za najlepsze wyniki dla menedżerów i spółek, w których inwestorami są fundusze zarządzane przez EI. Najbardziej dynamiczną spółką zostało Dino Polska (w ubiegłym roku firma otworzyła 81 nowych sklepów, obecnie sieć liczy 260 sklepów). W 2012 r. sprzedaż firmy przekroczyła rekordowy poziom miliarda złotych, co oznaczało wzrost przychodów o 68% w stosunku do roku poprzedniego.

Enterprise Investors działa od 1990 roku. Łączne środki ośmiu funduszy private equity i venture capital utworzonych przez Enterprise Investors przekroczyły 2 miliardy euro. Fundusze zarządzane przez EI zainwestowały dotąd 1,6 miliarda euro w 130 przedsiębiorstw z różnych branż w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Jak już pisaliśmy, dla Dino, po udanym roku 2012, głównym celem na 2013 jest utrzymanie tempa rozwoju sieci. Spółka jest bardzo zadowolona z wyników spółki w dopiero co zakończonym 2012 i liczy na utrzymanie tych korzystnych trendów w przyszłości.

Przeczytaj także:

Sieć marketów Dino powstała na fundamencie polskiego kapitału w 1999 r. Pierwsze sklepy ruszyły na terenie województwa wielkopolskiego.

- Obecnie umacniamy naszą pozycję na terenie ośmiu województw, w których już jesteśmy ulokowani. Jednocześnie planujemy dalszy rozwój w kolejnych województwach. Dynamiczny rozwój sieci pozwala zakładać istnienie ponad 300 marketów DINO do końca 2013. Równolegle modernizujemy starsze markety, by dostosować je do obowiązujących w sieci standardów jakościowych i wizerunkowych - podaje spółka.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane