EI: W tym roku otworzymy około 100 sklepów Dino

www.portalspozywczy.pl 18 maja 2015 16:22

EI: W tym roku otworzymy około 100 sklepów Dino fot. marketdino.pl

Jesteśmy mniejszościowym partnerem w sieci Dino kontrolowanej przez pana Biernackiego, co praktycznie uniemożliwia nam inwestycje w inne sieci. Dino rozwija się w sposób organiczny, m.in. dlatego że sieć sama kupuje ziemię i buduje na niej sklepy, a nie dzierżawi. Ten model biznesowy wyklucza rozwój poprzez przejęcia mniejszych sieci - mówi Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors.

- Nie stanowi to jednak przeszkody dla rozwoju. W tym roku otworzymy zapewne około 100 sklepów, więc tempo rozwoju jest naprawdę imponujące. Natomiast, jeśli kiedyś zakończymy współpracę z Dino, wtedy nasze zainteresowanie może objąć inne firmy z branży. Jednocześnie współpraca z Dino nie blokuje ewentualnych działań poza Polską. Bardzo podobny projekt realizujemy w Rumunii, gdzie jesteśmy 100 proc. właścicielem sieci handlowej Profi - wyjaśnia Jacek Siwicki.

- Profi rośnie równie szybko jak Dino. To nawet dość zabawne obserwować jak te dwa zespoły menadżerskie podejmują ze sobą zdrową rywalizację. Jedni próbują udowodnić drugim, że potrafią więcej. Generalnie, w krajach środkowej Europy nie wykluczamy możliwości inwestycji w handel, zwłaszcza w segmencie convenience shopping, czyli sklepów zlokalizowanych blisko klienta. Wierzymy, że ten segment ma przed sobą dobre perspektywy. Jeśli zaś chodzi o przemysł spożywczy to mieliśmy w zeszłym roku zaawansowane negocjacje w ramach trzech projektów. W tej branży zazwyczaj rozmowy toczą się w kontekście przejęcia firmy produkcyjnej od jej założycieli. Oznacza to proces trudny i skomplikowany psychologicznie. Założyciele firmy po dwudziestu kilku latach działania na rynku często nie są pewni swojej decyzji – jednego dnia chcą sprzedać biznes, drugiego się rozmyślają, trzeciego znów zmieniają zdanie… I tak to się wielokrotnie powtarza. Takich przypadków w naszej całkiem niedawnej historii mieliśmy już kilka. Jeden z naszych partnerów specjalizuje się wręcz w poszukiwaniu tego typu projektów, dzięki czemu wciąż jeździmy na spotkania i uczestniczymy w negocjacjach. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości coś w tej szerokorozumianej branży spożywczej się wydarzy - mówi prezes EI.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • olo 2017-03-15 17:20:29

  Szaleństwa z otwieraniem sklepów a potem nawalone towaru że nie można przejechać wózkiem stary towar i wszędzie bałagan ktoś tego pilnuje czy ważne jest tylko otwieranie a potem niech robią co chcą

 • baniok 2016-12-30 17:54:26

  a czego się spodziewali, ważne że towar pierwsza klasa;)

 • tostowy 2016-12-04 09:56:25

  Niedawno otwarto sklep w Baniach -pani przy kasie nawet słowo-dzień dobry nie przechodzi przez gardło.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,05

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane