Eko Holding kupi większościowe udziały w Rovicie

Autor: dlahandlu.pl 18 marca 2011 18:46

Eko Holding kupi większościowe udziały w Rovicie

Eko Holding podpisał przedwstępne warunkowe umowy zakupu 77,32 proc. udziałów w kapitale akcyjnym notowanej na rynku NewConnect spółki Rovita za blisko 11,6 mln zł.

W ramach umów nabytych zostanie łącznie 10.000.000 akcji serii A imiennych i uprzywilejowanych oraz 544.529 akcji zwykłych na okaziciela o wartości nominalnej 1 zł każda.

Transakcja zostanie przeprowadzona po dokonaniu due diligence spółki Rovita SA, o ile jego wyniki nie będą budziły zastrzeżeń prawnych dla kupującego oraz po uzyskaniu zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację.

Dzięki tej transakcji Grupa EKO Holding wzmocni swoją pozycję w Polsce południowo-wschodniej. Sklepy należące do spółki Rovita SA zlokalizowane są w województwie małopolskim, co powiększy liczbę placówek na tym terenie. Z kolei rozwinięta baza logistyczna może stanowić silne wsparcie w ekspansji Grupy EKO Holding we wschodnich rejonach Polski oraz ułatwi obsługę sklepów EKO oraz placówek franczyzowych zlokalizowanych w tej części kraju.

Rovita S.A. od sierpnia 2010 roku jest notowana na rynku New Connect. Zajmuje się dystrybucją artykułów spożywczych, a przez swoją spółkę zależną prowadzi działalność detaliczną w ośmiu sklepach ogólnospożywczych. Rovita S.A. w ofercie posiada około 5 tys. produktów FMCG z branży spożywczej i obsługuje około 3,4 tys. klientów. Działa na obszarze południowo-wschodniej Polski. Posiada dwa magazyny główne: w Nadomicach i Krakowie (o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw.), trzy magazyny typu cross-dock o łącznej powierzchni ponad 2 tys. mkw. (Jarosław, Kielce, Lublin) oraz magazyn cash&carry w Jaśle (760 mkw.). Prowadzone sklepy, w formacie supermarketu, mają powierzchnię od 150 do 700 mkw. - dwa z nich są zlokalizowane w Tarnowie, pozostałe znajdują się poza dużymi ośrodkami miejskimi.
Przychody ogółem spółki Rovita S.A. za cztery kwartały 2010 roku wyniosły 304,3 mln złotych a zysk brutto wyniósł 222 tys. złotych.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,32

  • Śr

    11,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane