Eko Holding przejął sieć sklepów o miesięcznych obrotach 2,7 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 26 listopada 2010 09:32

Eko Holding przejął sieć sklepów o miesięcznych obrotach 2,7 mln zł

Potwierdziły się wcześniejsze informacje portalu dlahandlu.pl o planowanych przez Eko Holding przejęciach. Spółka zależna firmy - Drogeria i Market Grupa Eko podpisała umowy najmu na obiekty handlowe sieci Gezet z dwoma spółkami z Gorzowa Wielkopolskiego: Grupą Gezet Sp. z o.o. spółka komandytowa oraz z firmą Gezet Głuchy i Spółka Spółka Jawna.

Umowy zostały podpisane na dziesięć lat.

Sieć Gezet liczy cztery supermarkety położone w województwie lubuskim - dwa w Gorzowie Wielkopolskim oraz obiekty w Dobiegniewie i w Witnicy.
Przychody z tych obiektów wynoszą średniomiesięcznie ok. 2,7 mln złotych a łączna powierzchnia przekracza 3,5 tys m2.

- Jestem bardzo zadowolony z tego przejęcia. Supermarkety Gezet funkcjonują na rynku lubuskim od siedemnastu lat i mają tam bardzo silną pozycję. Dzięki tej transakcji Eko Holding wzmocni się jeszcze bardziej na tym terenie - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes zarządu Grupy Eko Holding S.A.

To nie jedyna inwestycja Eko Holding S.A. w województwie lubuskim. 3 grudnia spółka otwiera własny sklep Eko w Gorzowie Wielkopolskim.

24 marca 2010 roku EKO Holding S.A. został pierwszym tegorocznym debiutantem na rynku głównym GPW w Warszawie. Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji, spółka realizuje strategię rozwoju przez akwizycje.

7 kwietnia Polska Grupa Drogeryjna (PGD), spółka zależna od Eko Holding podpisała umowę kupna 64 procent udziałów w poznańskiej firmie Drogerie Aster Sp. z o.o. Na tej bazie PGD rozpoczęła budowę drogeryjnej sieci franczyzowej Jasmin. W ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyła sieć liczącą ponad 90 drogerii.
Z kolei 5 sierpnia Eko Holding kupił 100 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Handlowego Inter Kram Sp. z o.o., właściciela 35 sklepów położonych w województwach lubuskim i wielkopolskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane