Eko Holding w 10 dni otworzył 10 nowych sklepów

Autor: dlahandlu.pl/pr 27 grudnia 2010 12:15

Eko Holding w 10 dni otworzył 10 nowych sklepów

W ciągu ostatnich dziesięciu dni sieć EKO powiększyła się o dziesięć nowych supermarketów. Nowe sklepy rozpoczęły działalność w województwach: dolnośląskim (Chojnów, Głuszyca, Milicz, Piechowice, Złoty Potok), lubuskim (Bobrowice, Gorzów Wlkp.), śląskim (Dąbrowa Górnicza, Żywiec) oraz wielkopolskim (Lwówek Wlkp.).

- Nasz plan na koniec 2011 roku - co najmniej 300 sklepów Eko jest niezagrożony - powiedział Krzysztof Gradecki, prezes zarządu EKO Holding S.A.

Sieć EKO liczy już 266 placówek - to jedna z największych w Polsce sieci supermarketów z dominującą pozycją w Polsce południowo-zachodniej, obecna w dziewięciu województwach.
Rozwój Grupy Eko Holding przekłada się na osiągane wyniki ze sprzedaży. W październiku i listopadzie 2010 r. sprzedaż części detalicznej Grupy Eko Holding wzrosła prawie o 20 procent, w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku a w segmencie hurtowym - o prawie 3 procent.

- Wzrost jest między innymi efektem przejęć, ale także rozwoju organicznego oraz coraz bardziej atrakcyjnej oferty, którą przygotowujemy dla naszych klientów. Dowodem na to jest wzrost sprzedaży w tych samych placówkach, które funkcjonowały przed rokiem. Mogę powiedzieć, że wysoka dynamika sprzedaży zostanie utrzymana też w grudniu - mówi Krzysztof Gradecki.

Działalność Grupy EKO Holding koncentruje się w obszarach sprzedaży detalicznej i hurtowej. W skład Grupy wchodzi 266 sklepów EKO, tworzących jedną z największych sieci supermarketów w Polsce, ponad 600 sklepów franczyzowych Rabat i ponad 100 drogerii partnerskich Jasmin. Sieć EKO posiada wiodącą pozycję na rynku sprzedaży detalicznej w południowo-zachodniej Polsce. Do EKO Holding należy również Polska Grupa Drogeryjna, lider hurtowej dystrybucji artykułów drogeryjnych w kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,18

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane