PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eko Holding wdraża nowy system otwierania sklepów

Autor: dlahandlu.pl 22 maja 2012 13:44

Sieć Eko Holding jako priorytetowe traktuje w tym roku wdrożenie nowego systemu otwierania sklepów, wzrost sprzedaży produktów świeżych oraz zwiększenie udziału marki własnej.

W I kwartale zakończono prace projektowe nad odświeżeniem sklepów oraz poprawą ich funkcjonalności. Nowa koncepcja wdrażana jest we wszystkich nowo otwieranych oraz remontowanych sklepach Eko. Ma to doprowadzić do szybszego dochodzenia tych placówek do rentowności. - Zmieniamy nie tylko logo, layout, ale także ułożenie produktów, instalujemy lepsze światło, robimy szersze alejki. Każdemu nowemu sklepowi przypisujemy też ekipę, która przez 6-12 miesięcy opiekuje się placówką. Dopiero po tym czasie zostawiamy sklep samemu sobie. Takie rozwiązanie, a nie tylko przeszkolenie pracowników wpływają na ogromną poprawę działalności i zwiększenie koszyka zakupowego - przekonuje prezes Krzysztof Gradecki. Obecnie dział marketingu uczestniczy w całym procesie uruchamiania nowej placówki, zaczynając od wyboru nowej placówki do jej wyniku finansowego. 

Na koniec kwartału w strukturach Grupy działało 299 sklepów sieci EKO (3 sklepy otworzono i 3 zamknięto).

Przeczytaj także:

Przychody Eko Holding w I kw, 2012 roku wyniosły prawie 434 mln zł. Pierwszy kwartał 2011 roku spółka zakończyła wynikiem 334,8 mln zł. Zysk netto za I kw. br. wyniósł ponad 1,8 mln zł wobec 5,7 mln zł rok wcześniej.

W pierwszym kwartale br. segment detaliczny Eko Holding zrealizował sprzedaż na poziomie 318 mln zł, co stanowi wzrost o 33,9 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Wyłączając sprzedaż spółek hurtu spożywczego, sprzedaż segmentu wyniosła 266 mln zł, co odpowiada wzrostowi w stosunku do pierwszego kwartału 2011 o 12,1 proc. Sprzedaż porównywalna (wyłączając sprzedaż podmiotów, które weszły w skład Grupy w ostatnim roku) segmentu wyniosła 247 mln zł, co oznacza, że wzrosła rok do roku o blisko 4 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane