Ekolodzy wystosowali petycję do Nespresso

Autor: Teraz-srodowisko.pl 20 stycznia 2017 15:55

Organizacja ekologiczna Rainforest Rescue optuje za ograniczeniem produkcji aluminiowych kapsułek. Wystosowała petycję do Nespresso, jednego ze światowych liderów produkcji kawy w kapsułkach - informuje serwis teraz-srodowisko.pl.

Zdaniem Rainforest Rescue rozszerzanie dystrybucji kapsułek powoduje rozrost kopalni boksytu i postępującą wycinkę lasów deszczowych. - Uważamy, że twierdzenie, że większość kapsułek trafia do recyklingu to chwyt marketingowy. Przez to odpowiedzialność za przetwarzanie odpadów jest zrzucana na konsumenta - komentują autorzy raportu.

Michał Proszewski, dyrektor generalny Nespresso w Polsce zgadza się z wezwaniem organizacji Rainforest Rescue do odpowiedzialnego i zgodnego ze równoważonym rozwojem pozyskiwania boksytu oraz produkcji aluminium.

Jak zapewnił producent od kilku lat pracuje nad złożonym łańcuchem dostaw aluminium. Wprowadzone standardy biorą pod uwagę m.in. zarządzanie bioróżnorodnością podczas wydobywania surowca oraz ochronę praw lokalnej ludności - argumentuje.

Nespresso jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła złożony system odbioru i recyclingu kapsułek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane