Ekspansja Lidla w Elblągu

Autor: info.elblag.pl 9 września 2015 11:58

Obok sieci dyskontów Biedronka, drugim najszybciej rozwijającym się marketem spożywczym w Elblągu jest niemiecka sieć sklepów Lidl. Potwierdziły się informacje o lokalizacji kolejnego, czwartego już obiektu handlowego tej firmy. Obecnie wiadomo już, że sieć Lidl zamierza otworzyć swój dyskont tuż przy rondzie u zbiegu ulicy Browarnej i Trasy Unii Europejskiej, gdzie pierwotnie powstać miała stacja paliw - podaje info.elblag.pl.

Właścicielem dwóch nieruchomości sąsiadujących z rondem przy ul. Browarnej, od kilku lat jest spółka Statoil Fuel & Retail Polska. Ich całkowita powierzchnia wynosi prawie 4,5 tys. mkw. Według pierwotnych planów, na jednej z działek stanąć miała stacja paliw.

Jednak w połowie tego roku firma z Ostrowa Wielkopolskiego złożyła do elbląskiego ratusza wniosek o zmianę pozwolenia na budowę, w którym wskazała, że zamierza wybudować w tym miejscu dwukondygnacyjny obiekt handlowy, w którym mieścić się będzie market Lidl. Procedura w sprawie wydania pozwolenia trwa.

Powierzchnia użytkowa budynku w części parterowej wynosić będzie 1706 mkw., natomiast powierzchnia techniczna na drugiej kondygnacji - 646 mkw. Wygląda więc na to, że planowany przy Browarnej Lidl będzie większy od tego, jaki budowany jest przy ul. Dębowej (1276 mkw.). Ponadto przy obiekcie powstać mają 53 miejsca postojowe.

Oznacza to, że w Elblągu oprócz istniejącego już Lidla przy ul. Ogólnej, powstać mają jeszcze trzy tego typu sklepy. Niemiecka sieć marketów planuje otwarcie swoich obiektów przy ul. Dębowej, między ulicą Kochanowskiego i Reja oraz przy Browarnej.

Więcej na info.elblag.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,37

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane