PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspansja w sektorze retail zwiększy dochody firm ochroniarskich

Autor: dlahandlu.pl 3 marca 2011 12:00

Jak szacują specjaliści firmy doradczej Frost&Sullivan do 2015 przychody sektora ochroniarskiego w Polsce sięgną poziomu 2 925,9 mln euro. Pozytywnie na rynek wpływa rozwój na rynku nieruchomości, ekspansja w sektorze retail oraz EURO 2012. Najwięcej firmy wydają na systemy alarmowe, monitoring, telewizję przemysłową i IP oraz kontrolę dostępu - wynika z danych Zakładów Usługowych EZT S.A.

Firma korzystająca z usług ochroniarskich musi liczyć się wydatkiem od 10 - 70 tys. złotych - w przypadku instalacji monitoringu i innych zabezpieczeń elektronicznych. Od 60-100 zł firma zapłaci za przyjazd grupy interwencyjnej. W przypadku ochrony fizycznej obiektu trzeba się liczyć z wydatkiem od 4 - 6,5 złotych. W przypadku obiektów logistycznych koszty mieszczą się w przedziale 30-60 tys. złotych - wynika z danych Zakładów Usługowych EZT S.A. 

 

Jak szacuje Societe Generale Asset Management (SGAM), co roku popyt na usługi ochroniarskie rośnie o 13 proc. 

 

Zakłady Usługowe EZT S.A. zajmują się m.in. profesjonalną ochroną mienia, osób, systemami alarmowymi, a także kompleksowym utrzymaniem czystości. Firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników. Do jej klientów należy m.in. sieć Real.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane