PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci: 4 mld funtów odszkodowania od Tesco są wątpliwe

Autor: dlahandlu.pl, za Bloomberg 8 lutego 2018 11:15

Ścieżka sądowa, przez którą będzie musiała przejść sprawa odszkodowania od Tesco jest długa i wątpliwe, by detalista musiał wypłacić zapowiadane 4 mld funtów (5,6 mld dolarów) – ocenia Bloomberg.

Przypomnijmy, że w tym tygodniu kancelaria prawna Leigh Day rozpoczęła proces uzyskania odszkodowania od Tesco, za rzekomą nierówność płac. Tysiące pracowników Tesco, zatrudnionych w zdominowanych przez mężczyzn centrach dystrybucji zarabia znacznie więcej niż personel sklepów, w których pracują kobiety. To może oznaczać, że detalista będzie musiał wypłacić gigantyczne odszkodowanie 4 mld funtów nawet 200 tysiącom pracowników.

Mówi się, że pracownicy centrów dystrybucyjnych mogą zarabiać ponad 11 funtów (15,4 USD) na godzinę, podczas gdy średnia pensja pracowników sklepu to około 8 funtów na godzinę. Kancelaria Leigh Day już zaczęła składać roszczenia w imieniu swoich klientów.

- Liczba 4 miliardy funtów podana przez Leigh Day jest fikcyjna. Opiera się na 3-funtowej różnicy między zarobkami kobiet pracujących w sklepach Tesco a mężczyznami zatrudnionymi w centrach dystrybucji. Firma twierdzi, że łączny niedobór może osiągnąć 20 000 funtów na jednego pracownika, a potencjalnie tym problemem może być dotkniętych 200 000 pracowników. Stąd liczba 4 miliardy funtów – tłumaczy Andrea Felsted z Bloomberga.

- Zanim dojdzie do jakiejkolwiek wypłaty, trzeba będzie wykonać wiele kroków. I nie ma pewności, że odszkodowanie kiedykolwiek zbliży się do tej liczby – dodaje.

Roszczenie zostało przekazane do ACAS, służb arbitrażowych i znajduje się w pierwszym etapie procesu. - To znacznie niższy poziom niż sąd najwyższy, a więc jest jeszcze bardzo długa droga do pokonania – tłumaczy Andrea Felsted.

Podobne roszczenia zostały wniesione w 2014 r. Przeciwko Asda, a w 2015 r. przeciwko J Sainsbury Plc. Sprawy nadal znajdują się na etapie postępowania prawnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Mezczyzna z krwi i kosci 2018-02-08 18:18:26

    Przeciez kobiety tez pracuja w centrach dystrybucyjnych i zarabiaja tyle samo co mezczyzni. Co za debilizm porownywac place ze sklepu do placy z magazynu! Przeciez to zupelnie inna praca, inne miejsce, inne obowiazki i warunki pracy.

    I jakie 11 funtow?! Pracuje w centrum dystrybucyjnym i zarabiam 9 funtowZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane