PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci: Dla producentów korzystna może okazać się strategia wielokanałowości

Autor: dlahandlu.pl 25 września 2017 09:50

W strukturze podmiotów gospodarczych, zaliczanych do sekcji „Przetwórstwo przemysłowe” ponad 90 proc. stanowią firmy mikro i małe. Z uwagi na profil działania, lub też ze względów finansowych nie mogą one zorganizować własnej sieci detalicznej. Zmuszone są do korzystania z usług tradycyjnych pośredników hurtowych, bowiem wielkość ich produkcji często nie wystarcza na zaspokojenie potrzeb dużej sieci handlowej, wymagającej dużych jednorazowych partii towaru - wyjaśniają dr Urszula Kłosiewicz-Górecka, prof. w Instytucie Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur oraz mgr Sławomir Tajer, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.

Przedsiębiorstwa hurtowe ułatwiają producentom „dotarcie” do małych sklepów, z których usług coraz chętniej korzystają konsumenci. Skonsolidowane przedsiębiorstwa hurtowo-detaliczne są przy tym zdolne do świadczenia producentowi rozbudowanych usług marketingowych i zapewniają w sklepach ceny towarów, które są porównywalne z tymi, jakie są w sieciach wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

W sytuacji nasilającej się konkurencji, korzystna dla producentów może zatem okazać się strategia „wielokanałowości”, w tym uwzględniająca e-handel, którego rola dynamicznie rośnie. Wymagać to będzie od producentów prowadzenia odpowiedniej polityki asortymentowej z poszczególnymi partnerami biznesowymi. Warto przy tym podkreślić, że zacieśnianie współpracy z sieciami wielkopowierzchniowych obiektów handlowych oraz z zintegrowanymi przedsiębiorstwami hurtowo-detalicznymi wymaga zastosowania sprawnego systemu informatycznego np. przy wykorzystaniu techniki EDI. Dzięki temu producent w każdej chwili może sprawdzić stan zapasów w poszczególnych sklepach, działających w ramach zintegrowanej sieci handlowej. W efekcie detalistom nie brakuje towarów, na które jest popyt i mogą oni zwiększać obroty. Tak więc, poszczególni uczestnicy określonego pionowego porozumienia kontraktowego oraz całe porozumienie, traktowane jako system, mają możliwość poprawy wyników finansowych, a także wzmocnienia siły rynkowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane