PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci: Do końca roku Bomi wypracuje dodatni wynik w segmencie detalicznym

Autor: dlahandlu.pl 30 czerwca 2011 14:49

Do końca br. spółce Bomi uda się zakończyć proces restrukturyzacji nierentownych placówek, co wpłynie na osiągnięcie dodatniego wyniku netto w segmencie detalicznym w tym roku. Powodzenie procesu restrukturyzacji jest istotnym czynnikiem ryzyka, które należy uwzględnić przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej w papiery Bomi S.A. - uważają analitycy DM Amer Brokers S.A.

Analitycy Amer Brokers wskazują, że w odróżnieniu od segmentu detalicznego, rentowność segmentu dystrybucji hurtowej (stanowiącej 43 proc. przychodów ze sprzedaży) jest dodatnia. W związku z planowaną restrukturyzacją sieci placówek i udział tego segmentu w przychodach spółki wzrośnie.
Podjęte pod koniec ubr. działania restrukturyzacyjne mają na celu likwidację lub zmniejszenie powierzchni nierentownych
sklepów
. Plan zarządu zakłada likwidację 11 nierentownych placówek do połowy II kwartału br. Planowana jest też znacząca redukcja zatrudnienia, która w br. ma objąć około 700 osób (w I kw. br. zmniejszono zatrudnienie o 200 osób). Pierwsze efekty tych działań powinny być widoczne już w wynikach za II kwartał br.

Od 11 sierpnia 2010 roku kurs akcji Bomi spadł o 47 proc. do poziomu 6,33 (w dniu 21 czerwca br.). Powodem tego spadku było pogorszenie się sytuacji fundamentalnej spółki w związku z utworzeniem rezerw związanych z restrukturyzacją nierentownych sklepów. Wpłynęło to na wygenerowanie straty w segmencie detalicznym, który odpowiada za 57 proc. przychodów ze sprzedaży Grupy - uważają analitycy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane