Eksperci: Im bogatsze społeczeństwo tym udział dyskontów w rynku większy

Autor: dlahandlu.pl 19 maja 2015 10:17

Udziały rynkowe dyskontów rosną wprost proporcjonalnie do siły zakupowej konsumentów w poszczególnych krajach. Oznacza to, że im społeczeństwo jest bogatsze tym udział dyskontów w rynku jest większy - wynika z analizy RegioData Research.

Z tego powodu dyskonty są rzadko lub w ogóle nieobecne w krajach z niską siłą zakupową konsumentów, czyli w Bośni, na Białorusi i w Albanii.

Największy udział w rynku dyskonty mają w Belgii i w Niemczech (41 proc.), Danii (37 proc.), Norwegii (35 proc.) i w Austrii (29 proc.). W Polsce udział dyskontów w rynku wynosi ok. 24 proc.

Najniższe udziały rynkowe dyskonty mają we Włoszech (12 proc.), Francji (10 proc.) i Anglii (8 proc.).

Jednocześnie dyskonty czują rosnącą presję ze strony odnoszących sukcesy "normalnych supermarketów", które wygrywają pomimo forsowanej przez dyskonty strategii "taniości". Reakcją dyskonterów jest więc upodabnianie się do supermarketów: powiększanie liczby produktów, zwiększanie półki ze świeżymi produktami, wprowadzanie własnych piekarni i udoskonalanie layoutu sklepów. 

Jednak w niektórych krajach dyskonty doszły już do granic swoich możliwości, gdyż jak twierdzą eksperci górna granica udziały dyskontów w rynku to 35-40 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • JK 2015-05-19 20:15:51

  @ms No właśnie. Bogaci znają lepiej wartość pieniędzy i rozsądnie wydaję je w "najtańszych" co do zasady sklepach. A nasi hydraulicy jeżdżą do Francji lub Anglii pracować charytatywnie, żeby nieco wspomóc tamtejszych biedaków :)

 • ms 2015-05-19 14:23:27

  bez sensu! czyli w anglii i francji społeczeństwo jest biedniejsze niż polsce

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,60

 • Śr

  3,43

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane