PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci na EEC: Lojalność konsumentów w Polsce jest bardzo niska

www.portalspozywczy.pl 16 maja 2013 13:15

Zdaniem Ryszarda Tomaszewskiego, prezesa Tesco, lojalność konsumentów w Polsce jest bardzo niska, konsument jest bardziej związany z marką produktów niż z konkretną siecią handlową. - Lojalność jest niska, trzeba dużo pieniędzy i dobrych programów lojalnościowych, by ją utrzymać - dodaje.

Zdaniem Krzysztofa Pawińskiego, prezesa Grupy Maspex, te zmiany w preferencjach konsumentów sprawiły, że znacząco wydłużył się cykl wprowadzania nowych produktów na rynek. - Jeszcze kilka lat temu wiedziałem po sześciu tygodniach, czy dany produkt się sprawdził, czy jednak należy zrezygnować z jego dystrybucji. Dziś na efekty trzeba czekać czasami nawet trzy lata. Takie duże podmioty jak Maspex mogą sobie na to pozwolić, jednak mali producenci często nie mają na to szansy, głównie ze względu na brak odpowiednich środków - dodaje Krzysztof Pawiński.

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, twierdzi, że niski poziom lojalności polskich konsumentów należy powiązać ze strukturą handlu.

- Handel w Polsce jest bardzo zróżnicowany, działa tu bardzo wiele sklepów, w wielu różnych formatach, mamy szeroki asortyment produktów, dlatego polski klient jest naturalnie wędrujący i nielojalny. Wierzę jednak w lojalność produktową, podstawowe produkty są dostępne w wielu różnych sklepach czy formatach - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2013-05-16 18:54:56

    Panie Tomaszewski, o jakiej lojalności Pan pisze. Klient ma mało w kieszeni i idzie tam gdzie to samo ma taniej. To samo jest z bankami. Ja konto mam w jednym banku, do kredytów mam w drugim banku a kartę kredytową mam w trzecim banku. Chciałabym mieć wszystko w jednym ale ceny nie do przyjecia. Dlatego korzystam z kilku banków , kilku sklepów a nie jednego.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane