PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci podsumowują transakcje na rynku nieruchomości komercyjnych

Autor: Rzeczpospolita 20 grudnia 2010 09:27

Według Łukasza Lorenckiego z C&W najważniejszą transakcją na rynku nieruchomości w ubiegłym roku było przejęcie portfela Simon Ivanhoe obejmującego stołeczne centra handlowe Arkadia i Wileńska przez Unibail-Rodamco - pisze Rzeczpospolita.

-  Za tym wyborem przemawia zarówno rekordowa wartość nabytych nieruchomości, szacowana na ponad 400 mln euro, jak i sam moment podpisania umowy. Na rynku, na którym większość inwestorów odwlekała decyzję o wznowieniu swojej aktywności, jeden z największych podmiotów, inwestując swoje pieniądze, wysłał jasny sygnał, że jego zdaniem poprawa koniunktury jest trwała - uzasadnia Łukasz Lorencki.
Również Małgorzata Żółtowska, dyrektor działu wycen w firmie doradczej Jones Lang LaSalle, uważa, że warte odnotowania mogą być dwie transakcje dotyczące portfeli nieruchomości firm Simon Ivanhoe i Europolis. - Nie niosły one jednak ze sobą jednoznacznego sygnału dotyczącego poziomu stóp kapitalizacji na rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju - dodaje Żółtowska - czytamy w gazecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane