PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eksperci: Sieci handlowe mogą pokazać gorsze wyniki od ubiegłorocznych

Autor: Parkiet 22 października 2010 08:59

Eksperci: Sieci handlowe mogą pokazać gorsze wyniki od ubiegłorocznych

Analitycy i przedstawiciele branży FMCG zgodnie przyznają, że koniunktura w handlu wciąż jest słaba a widocznego ożywienia można spodziewać się dopiero w przyszłym roku - czytamy w Parkiecie.

Zdaniem analityków mimo słabej sytuacji na rynku FMCG Emperia może pozytywnie zadziwić rynek wynikami za III kwartał. Zarząd spółki przyznaje, że wszystko wskazuje, że będzie to bardzo dobry kwartał. Emperia szuka sprzedaży i zysków na nowych rynkach. Władze spółki Eurocash, która stara się przejąć Emperię, przyznają, że sytuacja w branży nie jest łatwa a rynek wciąż jest stosunkowo trudny

Jak informuje Parkiet wynikami za III kwartał nie zachwyci rynku Alma Market, która przed rokiem miała ponad 15 mln zł skonsolidowanej straty i 242 mln zł sprzedaży. Zdaniem analityków sklepy otwarte w ciągu ostatnich dwóch lat nie osiągnęły jeszcze rentowności i dlatego spodziewają się, że III kwartał będzie kolejnym, w którym spółka odnotuje stratę. Wzrost przychodów powinien być kilkunastoprocentowy. Zysk może się pojawić dopiero w IV kwartale.

Analitycy twierdzą, że Bomi, może pokazać gorsze wyniki za III kwartał niż przed rokiem, kiedy miało 3,4 mln zł skonsolidowanego zysku i 349 mln zł obrotów. Prezes spółki ożywienia w branży nie widzi. Jego zdaniem kryzys absolutnie nie minął, a wzrost lub obrona obrotów z zeszłego roku okupiona jest znacznymi wydatkami na promocję i reklamę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane