Ekspert: Allegro kieruje uwagę w stronę większych sprzedawców

Autor: dlahandlu.pl 23 maja 2017 13:09

Przejęcie Grupy Allegro przez londyńskie fundusze Cinven, Permira i Mid Europa Partners, rozpoczęło nowy kierunek rozwoju serwisu Allegro. W tym roku sprzedawcy musieli stawić czoła serii zmian w regulaminie – od zmian systemu komentarzy do transakcji, przez wprowadzenie obowiązku przedstawiania przedmiotów na biały tle, po wprowadzenie w ostatnich dniach nowych prowizji od transakcji.

 –  Allegro.pl, które przez lata promowało sprzedaż internetową wśród Polaków, coraz wyraźniej kieruje swoją uwagę w stronę większych sprzedawców. Przez lata serwis profesjonalizował się i odchodził stopniowo od platformy aukcyjnej w stronę marketplace’u. Gdy firmy i sklepy uzyskały zdecydowaną większość ofert, nadszedł czas na kolejny krok. Allegro koncentruje się na sprzedawcach, którzy są mniej rozdrobnieni, a ich sprzedaż bardziej profesjonalna i nastawiona na większe wolumeny. W takiej sytuacji, zamiast tracić czas i środki na dostosowywanie się do ciągłych zmian w jednym kanale, sprzedawcy powinni wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i zainwestować w rozwijanie przede wszystkim własnego kanału sprzedaży, a pozostałe traktować jako dodatkowe – ocenia Tomasz Tybon, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Dreamcommerce, dostawcy oprogramowania dla sklepów Shoper.

Dużo sklepów internetowych sprzedaje równolegle przez własną stronę i przez Allegro. Platforma Shoper szacuje, że wśród jej sklepów udział transakcji z Allegro utrzymuje się na poziomie 30 proc. Zamówienia przez serwis charakteryzuje jednak niska wartość, średnia wynosi niecałe 70 zł, podczas gdy za zakupy w e-sklepach klienci płacą średnio 250 zł.

Z danych firmy wynika też, że okres wprowadzanych zmian przez Allegro pokrywa się z większym zainteresowaniem sklepem na platformie. W okresie styczeń-kwiecień 2017 zostało założonych 10 proc. więcej wersji testowych sklepów, niż w analogicznym okresie rok temu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • duch 2017-05-24 16:18:20

  to tylko kwestia czasu klienci uciekną i wejdzie Amazon lub Alibaba a te wasze allegro zostanie przejęte... więc podwyżki maja inne podłoże o którym pismaki nie mają pojęcia... lepiej skupcie się na łamaniu prawa przez allegro nie informują klientów robią zmiany!!! od starych aukcji również pobierają nowe prowizje... ale o tym cisza tylko mydlenie oczu społeczeństwu w wydaniu

  sprzedajnych pismaków bo jak ich inaczej nazwać...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,55

 • Śr

  3,16

 • Min

  2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8509

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane