Ekspert: Alma musi poszukać nowego pomysłu na swoje sklepy

www.portalspozywczy.pl 19 września 2016 13:41

Ekspert: Alma musi poszukać nowego pomysłu na swoje sklepy Fot. Alma Market

Alma Market czeka na zgodę sądu na otwarcie postępowania sanacyjnego. Dzięki temu będzie miała zapewnioną ochronę przed wierzycielami i zyska czas, aby przeprowadzić działania restrukturyzacyjne. Według wielu ekspertów, aby przetrwać i dalej się rozwijać, spółka będzie musiała poszukać nowego pomysłu na swoje sklepy.


– Postępowanie sanacyjne daje Almie Market bezpieczeństwo prawne, dzięki czemu zabezpiecza bieżącą działalność spółki. Jeśli sąd przyjmie wniosek o postępowanie sanacyjne, Alma Market zyska czas na negocjacje z bankami i wierzycielami. Sąd wyznaczy wtedy nadzorcę planu restrukturyzacji – tłumaczy Marcin Stebakow, Dyrektor Departamentu Analiz DM BPS.

Skąd się wzięły kłopoty spółki z rentownością? – Problemy Almy Market wynikają m.in. z tego, że format delikatesów nie jest obecnie chętnie odwiedzany przez konsumentów, ponieważ jest to koncept schyłkowy. Był on atrakcyjny jeszcze 5-10 lat temu, gdy Biedronka i Lidl funkcjonowały jako klasyczne dyskonty – z towarem wystawionym na paletach oraz mocno ograniczonym asortymentem – mówi Marcin Stebakow.

Tłumaczy, że po kilku latach przeobrażeń Biedronka i Lidl znacznie zwiększyły asortyment, zmieniły na korzyść sposób jego prezentacji oraz podwyższyły standardy.  – Klienci przekonali się, że nie muszą kupować w drogich delikatesach, skoro mają taniej w Lidlu i Biedronce. I chociaż liczbą asortymentu nie dorównują do tego, który był w Almie Market, to wystarczy im – przykładowo – 10 rodzajów sera. Nie muszą mieć aż 40 – tłumaczy Stebakow i dodaje, że jeśli Alma Market dostanie zgodę od sądu na postępowanie sanacyjne i uzyska płynność finansową, to będzie musiała dobrze przemyśleć swój koncept sklepów. Jeśli chce przetrwać, gdyż do starego nie ma już bowiem powrotu w takiej formule, jak była dotychczas.

Więcej na portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gapcio 2016-09-26 05:37:35

  ale mamy expertuf , znawcy od siedmiu boleści

 • pan jacek.s 2016-09-21 15:08:58

  Pip to supermarket

 • Setet 2016-09-20 16:31:38

  W Polsce de facto brak formatu Hard Discount. A nawet discount. LIDL i Biedra staly sie supermarketami. Kto zalozy HARD DISCOUNT wygyrywa internety i real.

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,71

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane