Ekspert: Coraz więcej sieci rekrutuje pracowników zza wschodniej granicy

www.portalspozywczy.pl 18 kwietnia 2017 10:52

Wzrost wynagrodzeń w branży retail nie może trwać w nieskończoność, gdyż ostatecznie każdy biznes musi być rentowny – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Kuzioła, menedżer Antal Sales & Marketing.

– Według cyklicznego Raportu Płacowego Antal, wynagrodzenia rosną obecnie w praktycznie każdej branży, co wymusza trwający rynek kandydata. Warto podkreślić, że ze względu na strukturę kadr handlu detalicznego (wielu pracowników jest zatrudnionych na najniższych stanowiskach), zarobki nie rosną równolegle na każdym poziomie – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Joanna Kuzioła, menedżer Antal Sales & Marketing. 

Tłumaczy, że o ile na szeregowych stanowiskach podwyżka jest skuteczną metodą, o tyle na stanowiskach specjalistycznych i menedżerskich nie obserwujemy gwałtownego skoku wynagrodzeń.

– Tu pracodawcy walczą o pozyskanie i utrzymanie ludzi w strukturach innymi sposobami. Coraz bardziej popularne stają się rozbudowane systemy motywacyjne oraz inne działania wzmacniające komfort pracy, jak np. wprowadzanie pracy w systemie home office, czy elastyczne godziny pracy. Powoli przestajemy nazywać takie możliwości „motywatorami”, a zaczynamy „standardem” – mówi ekspertka. 

– Wzrost wynagrodzeń nie może trwać w nieskończoność, gdyż ostatecznie każdy biznes musi być rentowny. Dlatego coraz więcej sieci handlowych rekrutuje pracowników zza naszej wschodniej granicy, dla których praca w Polsce nadal jest interesująca i lukratywna – wyjaśnia Joanna Kuzioła.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane