PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert Espirito Santo: Mniejszy format Biedronki to odpowiedź na potrzeby mieszkańców wsi

Autor: dlahandlu.pl 8 października 2012 11:57

Ekspert Espirito Santo: Mniejszy format Biedronki to odpowiedź na potrzeby mieszkańców wsi

Portugalski operator Jeronimo Martins rozwija nowy koncept sklepów, który pozwoli sieci na prowadzenie dalszej ekspansji. - Od jakiegoś czasu firma testuje model mniejszego sklepu franczyzowego, aby sprawdzić, czy jest to odpowiedź na potrzeby wsi o populacji poniżej 3 tys. mieszkańców - informuje Filipe Rosa, dyrektor wykonawczy Banku Espirito Santo.

- Wszelkie sklepy rozwijane w ramach tego formatu osiągają wyznaczone cele, ale zdaniem przedstawicieli sieci jest jeszcze zbyt wcześnie, aby intensywnie rozwijać ten format - dodaje ekspert z Banku Espírito Santo.

Biedronka ma obecnie w Polsce 2000 placówek. W ciągu trzech latach powstanie 1000 kolejnych. - Co istotne firma ma już zidentyfikowane większość lokalizacji pod przyszłe 1000 sklepów - mówi Filipe Rosa, dyrektor wykonawczy Banku Espirito Santo.

Jednocześnie ekspert dodaje, że około 50 proc. nowych obiektów powstanie w dużych miastach. - W największych aglomeracjach miejskich nasycenie sklepami Biedronki jest niewielkie, co według władz Biedronki, daje duże możliwości rozwoju. Co istotne wyższe czynsze, które Biedronka będzie musiała płacić za wynajem powierzchni w dużych miastach, zostaną zrównoważone przez wyższą sprzedaż w tych punktach - tłumaczy Filipe Rosa.

Biedronka spodziewa się, że po 2015 roku na polskim rynku nadal będzie miejsce na rozwój sieci sklepów, gdyż udział kanału nowoczesnego w sprzedaży detalicznej w Polsce wynosi 55 proc. względem 70-80 proc. w Europie Zachodniej. Dodatkowo Jeronimo Martins podkreśla, że 36 proc. polskich konsumentów nie ma Biedronki w swojej okolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane