Ekspert: Intermarche i E.Leclerc pasowałyby do Piotra i Pawła

Autor: dlahandlu.pl 14 marca 2018 12:16

Ekspert: Intermarche i E.Leclerc pasowałyby do Piotra i Pawła Fot. Piotr i Paweł

Sieć Piotr i Paweł pasowałaby do sieci Intermarche, która operuje w zbliżonym formacie, posiada model franczyzowy i szuka sposobów dotarcia do miasta. Piotrowi i Pawłowi może też przyglądać się E.Leclerc, który przejął cześć zasobów po Almie. Trudno natomiast wyobrazić sobie inwestycję Eurocashu, która wymagałaby bardzo długiego procesu z UOKiK, na który Piotr i Paweł nie może sobie zapewne pozwolić – ocenia Maciej Kroenke dyrektor w dziale doradztwa biznesowego PwC.

- Dalsza strategia dla sieci będzie zależała w znacznym stopniu od tego kto zostanie inwestorem. Może to być np. strategia wprowadzenia i rozwoju mniejszego formatu, takiego jak format Carrefoura w Podkowie Leśnej. Tamtejszy klient jest idealny dla takiego formatu – to klient, który jest gotowy na zakupy z wyższej półki, który będzie tęsknić po Almie – mówi w rozmowie z serwisem dlahandlu.pl Maciej Kroenke.

- Piotr i Paweł mocno podkreśla, że jest supermarketem, ale jest tak naprawdę supermarketem przeważonym w stronę asortymentu lepszego, ciekawszego, z wyższej półki, dlatego dla niego najlepsze byłyby właśnie takie lokalizacje - dodaje.

Jego zdaniem, sieć może przejąć np. Intermarche, które operuje w zbliżonym formacie, posiada model franczyzowy i szuka sposobów dotarcia do miasta. - Cześć zasobów po Almie przejął E.Leclerc także podobnie może przyglądać się Piotrowi i Pawłowi. Trudno natomiast wyobrazić sobie inwestycję Eurocashu, która wymagałaby bardzo długiego procesu z UOKiK, na który Piotr i Paweł nie może sobie zapewne pozwolić – dodaje Maciej Kroenke.

Jak ocenia ekspert, sieć Piotr i Paweł ma duży potencjał i może się rozwijać, ale warto rozważyć, w których miejscach powinien funkcjonować.

- Istnieje też coś takiego jak dziedzictwo tej marki, które powoduje, że Piotr i Paweł nie będzie skuteczny w walce cenowej w środowisku supermarketowym. Na pewno jednak ta marka niesie z sobą sporo dobrego i ciekawego, ma sporo ciekawych lokalizacji i ma też grupę klientów, którą ją doceniają. Jest na czym budować – podsumowuje ekspert.

Przypomnijmy, że w lutym sieć handlowa Piotr i Paweł pozyskała inwestora finansowego w postaci funduszy zarządzanych przez TFI Capital Partners z notowanej na warszawskiej giełdzie Grupy Capital Partners – polskiego, niezależnego podmiotu inwestycyjnego z doświadczeniem w projektach typu private equity.

Umowa inwestycyjna weszła w życie niezwłocznie, gdyż nie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Sieć Piotr i Paweł jednocześnie kontynuuje proces wyboru inwestora strategicznego. Capital Partnes jest w tej chwili 100-proc. udziałowcem poznańskiej sieci supermarketów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Specjalista 2018-03-17 20:04:49

  Kardynał: Los Almy podzielisz TY...

 • kardynał 2018-03-15 19:58:47

  Panie specjalisto nie pisz pan bzdur Intermarche samo ledwo dyszy i nie przejmie nikogo. W obecnej sytuacji jest za dużo lokalizacji , brak chętnych a PiP podziel;i los Almy

 • millenials 2018-03-14 18:19:13

  W intermarche nie sposób dostać zwykłego chleba po godz. 20. Towar promocyjny gdy pojawi się na półce i sprzeda, nie jest dokładany. Oczywiście magicznie pojawia się na półce dzień po "zakończeniu" promocji. W normalnej cenie , oczywiście. Kolejny przykład to nieprecyzyjne informacje w gazetkach - napiszą sobie, że promocja dotyczy wybranego rodzaju. Idziesz do sklepu i się okazuje, że na 9 wariantów sera jest przeceniony najmniej smaczny. Jeśli Intermarche przejmie PiP, moja noga tam nie postanie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  2,97

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane