PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Inwestorzy trzymają stronę Eurocashu

Autor: www.dlahandlu.pl 10 sierpnia 2011 13:40

- Emperia miała prawo odstąpić od umowy z Eurocashem na mocy porozumienia z 21 grudnia 2010. Nie znamy jednak treści umowy inwestycyjnej, trudno więc spekulować o rozstrzygnięciu tej patowej sytuacji. Sprawa prawdopodobnie rozstrzygnie się w sądzie - uważa Krzysztof Kozieł, analityk Biura Maklerskiego BGŻ S.A.

- Wycena giełdowa Eurocashu uwzględniała przejęcie Tradisu, co widać po reakcji inwestorów. Na wczorajszej sesji kurs Eurocashu spadał o 17 proc. by zamknąć się na poziomie niższym o 4,13 proc. w stosunku do wtorkowego otwarcia. Bardziej pesymistyczny scenariusz zrealizował się w przypadku akcji Emperii: spadki wyniosły aż 12 proc. na zamknięciu.
Wydaje się, że inwestorzy trzymają stronę Eurocashu i raczej nie wierzą, że Emperii uda się uzyskać tak wysokie odszkodowanie.Co dla Emperii oznacza ewentualne zatrzymanie Tradisu? Powrót do sytaucji sprzed porozumienia z Eurocashem. Segment hurtowy potrzebuje konsolidacji a możliwości przejęć jest naprawdę niewiele. Emperia musi pomyśleć o strategii rozwoju, zwłaszcza że giełdowy dystrybutor nie rezygnuje ze sprzedaży detalicznej części biznesu - dodaje Krzysztof Kozieł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • LU 2011-08-10 14:27:51

  Cóż za przemyślenia Panie analityku...

  Czy kurs CHF tez Pan przewidział...?

  Czasy takie iż wkrótce wszyscy analitycy poszukają innego zajęcia....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,27

 • Min

  2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane