Ekspert: Jest szansa, że niedziela zostanie dla małych formatów

www.portalspozywczy.pl 8 września 2016 12:22

Ekspert: Jest szansa, że niedziela zostanie dla małych formatów fot. shutterstock

Już od dłuższego czasu toczy się dyskusja na temat obywatelskiego projektu ustawy zakazującego handlu w niedzielę. Dwie główne osie sporu – społeczna i ekonomiczna zostały już mocno wyeksploatowane przez strony dyskusji, dlatego też nie będę wchodzić w szczegóły tego sporu. Sam projekt daje liczne wyjątki. A wyjątki zawsze powodują możliwości różnych interpretacji i obchodzenia przepisów – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Consultant & Partner w agencji strategicznej Melting Pot.

- Jeżeli skoncentrujemy się na zakupach spożywczych, to przewiduję, że nastąpi pewien proces. Pierwszy etap będzie korzystny dla branży spożywczej i dużych formatów – kupowanie na zapas, w piątki i soboty. Następnie Polak przyzwyczai się do zakazu handlu w niedziele. Za rok już nikt nie będzie pamiętać, że robił zakupy w niedziele. Panika, że zabraknie nam czegoś na stół - minie. Dlatego normalne zakupy, bez paniki i nadmiaru, konsumenci będą robić w piątki i soboty, a niedziela zostanie dla małych formatów, których zakaz nie obowiązuje oraz formatów, które powstaną np. na stacjach benzynowych - tłumaczy ekspert agencji Melting Pot.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Iza 2016-09-10 17:32:00

  Są czynne cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami w Niemczech a także w dzień święta regionalnego (niedziela)

 • Pawel 2016-09-10 10:13:27

  Chce mieć wybór kiedy robię zakupy. Jak chce w niedziele to sklepy powinny byc otwarte. Jak kos nie chce pracować w niedziele to niech zmieni branże. Co ma powiedzieć kelnerka? Moze zamknąć tez wszystko restauracje?

 • handler 2016-09-09 13:36:03

  Niemcy jakoś żyją bez handlowych niedziel i nie mają z tym problemu!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane