PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Klienci lubią mieć poczucie, że coś udało się im upolować.

www.portalspozywczy.pl 18 sierpnia 2014 15:58

W ostatnich latach w sieciach handlowych można było zaobserwować zmiany w sposobie umieszczania reklam, jak również w zakresie rodzajów promocji, jakimi objęte są poszczególne produkty - mówi serwisowi portalspożywczy.pl Alicja Kalińska, dietetyk, ekspert firmy SetPoint.

Klienci lubią mieć poczucie, że coś udało się im upolować. Wtedy czują się lepiej i mają poczucie, że warto będzie ponownie pójść do tego samego sklepu, bo może znowu trafi się tam jakaś wyjątkowa okazja. Odczuwają pozytywne emocje związane akurat z tą, a nie inną siecią.

Czy w sklepach cokolwiek dzieje się przez przypadek?
Tylko i wyłącznie w sklepikach osiedlowych, gdzie pani Hania sprzedaje od wieków po to, żeby sobie do emerytury dorobić. Ale w sklepach sieciowych, franczyzowych, gdzie jest jakikolwiek sensowny plan prowadzenia biznesu, absolutnie nic nie dzieje się przez przypadek.

Pytam o to, ponieważ zdarza się, że w sklepach sieciowych niektóre produkty umieszczone są nie w tych miejscach, w których powinny. Są pod nimi naklejone złe ceny. Jest oznaczenie promocji i podana cena promocyjna, a potem przy kasie okazuje się, że przecena jeszcze nie została wklepana do systemu, mimo że już powinna obowiązywać. Czy tego typu sytuacje zawsze są przypadkowe?
Różnie bywa. Dyrektor sklepu może widzieć, że wyniki sprzedaży są niskie, a musi pokazać się z dobrej strony centrali, więc celowo zostają stare ceny, wprowadzanie promocji jest opóźniane. Tego typu przypadki z premedytacją zdarzają się. Nie będę jednak wyrokować, jak często, bo tego się po prostu nie da w żaden sposób zbadać. Wierzę, że w większości przypadków tak nie jest, a tego typu sytuacje są zdarzeniami losowymi. Występują, bo akurat jakiś pracownik zachorował, lub coś przeoczył. To czynnik ludzki. Może tak być, że coś nie zostało jeszcze wprowadzone do systemu. Nie chciałabym mieć poczucia, że dzieje się to z premedytacją i że ktoś mnie oszukuje.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane