Ekspert: Kolejny rok przyniesie branży e-commerce dwucyfrowy wzrost

Autor: dlahandlu.pl 23 stycznia 2017 09:26

– Rynek handlu elektronicznego to nadal jedna z najbardziej rozwijających się gałęzi gospodarki. Kolejny rok również przyniesie e-commerce dwucyfrowy wzrost. Branża ma ogromny potencjał, aby dalej dynamicznie się rozwijać – w ciągu najbliższych 10 lat, dzięki postępującej cyfryzacji, wartość dodana w branży może wzrosnąć o 10-15 proc. Jest to również potencjał dla sprzedaży przez internet artykułów spożywczych - uważa Patrycja Sass - Staniszewska, prezes zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.

Zdaniem prezes e-Izby, ważne jest, aby na cyfryzację handlu patrzeć zarówno z perspektywy sprzedawców, jak i klientów i tutaj na pewno kluczowy jest omnichannel. - Sklepy w swoich strategiach rozwoju i sprzedaży muszą uwzględniać omnichannel, ponieważ miejsc styku ze współczesnym smartkonsumentem jest dziś wiele - od offilne - przez online, mobile aż do kanałów social. Klient jest dziś wszechobecny, sklep także musi taki być, jeśli chce dotrzymać mu kroku. Bardzo ważne dla efektywności sprzedaży wielokanałowej jest zadbanie o to, aby doświadczenia klienta w kontakcie ze sklepem były pozytywne niezależnie od kanału - mówi Patrycja Sass-Staniszewska.

Największym wyzwaniem dla branży są kwestie legislacyjne. - Polscy przedsiębiorcy potrzebują stabilnego prawa, które daje możliwości długotrwałego planowania biznesowego. Częste modyfikacje przepisów nie sprzyjają pewności działania w e-handlu i uniemożliwiają długofalowe inwestowanie. Do celu, jakim jest stabilne prawo, trzeba dążyć konsekwentnie, jednak należy również eliminować aktualnie występujące bariery prawne. Chodzi o przepisy, które utrudniają rozwój gospodarki cyfrowej, a często sprawiają, że innowacyjne projekty są rozwijane poza Polską. Przykładem może być skomplikowana regulacja prowadzenia marketingu bezpośredniego w Internecie. Zawarta jest w dwóch różnych ustawach i w każdej inaczej ujęta. Inną ilustracją możliwej bariery prawnej może być projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, który może zablokować możliwość składania zamówień w sklepach internetowych w tym dniu - uważa Patrycja Sass-Staniszewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane