Ekspert: kurs Bomi pójdzie w górę, jeśli rynek zobaczy efekty restrukturyzacji

Autor: dlahandlu.pl 25 lutego 2011 11:18

Po okresie wzrostu kurs akcji Bomi zaczął spadać. Obecnie za jedną akcję spółki trzeba zapłacić 7,28 zł. Czy jest szansa na odbicie? - Na razie nasza rekomendacja dla akcji Bomi jest na poziomie "trzymaj", a wycena spółki wynosi 9,5 zł, co daje spory, bo około 30-proc. upside. Rynek czeka na pierwsze efekty restrukturyzacji - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl Sylwia Jaśkiewicz, analityk Domu Maklerskiego IDM S.A.

Wśród możliwych scenariuszy dla spółki jest wprowadzenie sieci franczyzowych na New Connect i sprzedaż zrestrukturyzowanej części przedsiębiorstwa, czyli delikatesów. Co to oznacza w praktyce?

- Samo wprowadzenie akcji na giełdę nie gwarantuje sukcesu, ale na pewno zwiększa przejrzystość Spółki. Sens istnienia Bomi to naliczanie marży ze sprzedaży hurtowej i detalicznej. Jeśli chodzi o hurt, spółka powinna sprecyzować, kto jest jej klientem docelowym, zwłaszcza w obliczu ostatnich danych, pokazujących jak wiele mniejszych placówek handlowych znika z rynku. Czy będą chętni na delikatesy? Konkurencja deklaruje zainteresowanie, ale jedynie dobrymi, rentownymi lokalizacjami. Wszystko zależy więc od efektów restrukturyzacji, na te cały czas czekamy - dodaje Sylwia Jaśkiewicz.

Czytaj więcej o Bomi

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane