Ekspert MonsterPolska.pl: Presję płacową w handlu najboleśniej odczuwają małe firmy

www.portalspozywczy.pl 24 kwietnia 2017 16:45

Presję płacową w handlu najboleśniej odczuwają małe firmy z kilkumiesięcznym stażem na rynku. Tacy przedsiębiorcy mogą stanąć przed wyborem – zatrudnić pracownika i rozwijać jakość usług czy pracować w pojedynkę bez zatrudniania osób w firmie – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Joanna Żukowska, ekspert MonsterPolska.pl.

– Duże firmy mając świadomość tego, że panuje rynek pracownika, mogą w kolejnych miesiącach dynamicznie rozwijać system benefitów pozapłacowych, chcąc zatrzymać pracowników i ograniczyć rotację. Pozytywnym aspektem wzrostu wynagrodzeń – zarówno dla małych, jak i dużych graczy – jest rosnące poczucie bezpieczeństwa, a tym samym większa skłonność Polaków do wydawania pieniędzy – mówi dla serwisu portalspozywczy.pl Joanna Żukowska, ekspert serwisu z ofertami pracy – MonsterPolska.pl. 

Jak wzrost wynagrodzeń w branży retail może przełożyć się na gospodarkę? – Wynagrodzenia w Polsce wzrastają, mamy rekordowo niskie bezrobocie, pracownicy są w optymistycznych nastrojach, to wszystko napędza gospodarkę – tłumaczy ekspertka.

Dodaje, że Bank Światowy w raporcie Global Economic Prospects oszacował, że w 2017 r. wzrost gospodarczy Polski przyspieszy do 3,1 proc. z 2,5 proc. szacowanych na 2016 r.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,38

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane