Ekspert na Forum Współpracy: Konsumenci dążą do ograniczenia wyborów

Autor: dlahandlu.pl 4 czerwca 2012 13:37

Nowoczesny handel w Polsce to już nie hipermarkety, ale mniejsze formaty dostosowane do potrzeb lokalnego nabywcy i to właśnie one mają największy potencjał wzrostu! Taką puentą Luis Amaral zainaugurował konferencję Forum Współpracy - coroczne spotkanie managerów branży FMCG organizowane przez ECR Polska.


30 maja br. w Hotelu Hyatt spotkali się szefowie i przedstawiciele najważniejszych firm branży FMCG - zarówno producentów, jak i dystrybutorów, detalistów, dostawców usług - blisko 150 istotnych graczy rynkowych, a także przedstawicieli organizacji branżowych i mediów. 

Sesję strategiczną rozpoczęła prelekcja Luisa Amarala o istocie współczesnego handlu detalicznego. Sesję strategiczną zamknęła prof. Anna Giza-Poleszczuk świetnym wystąpieniem na temat socjologii współczesnego nabywcy. Od niej uczestnicy dowiedzieli się m.in. że konsumenci są już zmęczeni nadmiarem konieczności dokonywania wyborów i podświadomie dążą do ich ograniczenia, co ma niebagatelne znaczenie dla współczesnego handlu i marketingu.
Uczestnicy równoległej sesji New Commerce zgłębili wiedzę dotyczącą wykorzystania technologii mobilnych w sprzedaży FMCG. Sześć krótkich prezentacji utwierdziło uczestników w przekonaniu, że już wkrótce telefonem komórkowym zapłacimy za codzienne zakupy a aplikacje mobilne będą w coraz większym stopniu wspierały sprzedaż, np. podpowiadając konsumentom przepis na obiad czy wpisując pozycje z gazetek sklepowych do mobilnej listy zakupów. Wspomniano również o znaczeniu jakości dany w kanałach B2C oraz o biznesowej wartości informacji zawartej w mediach społecznościowych.

Forum Współpracy po raz kolejny dowiodło, iż współpraca w myśl koncepcji ECR to praktyczne narzędzie redukcji kosztów - standaryzacji, upraszczania procesów, wzrostu wydajności komunikacji, a korzyści ze współpracy czerpią zarówno wielkie, międzynarodowe koncerny, jak i firmy mniejsze, regionalne, które dzięki wymianie doświadczeń prężnie się rozwijają.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    2,55

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane