PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Na święta wydamy tyle, co przed rokiem

Autor: polskieradio.pl 12 listopada 2013 10:32

W tym roku szał świątecznych zakupów nie zakończy się ubytkiem z naszego portfela większej niż przed rokiem gotówki. Jak twierdzi szef Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, Andrzej Faliński, ceny nie wzrosną, a jeśli nawet to w minimalnym stopniu - podało polskieradio.pl.

Zdaniem Andrzeja Falińskiego, zadziała z jednej strony to, że mamy bardzo niską inflację, a z drugiej efekt promocji i dużej zmasowanej podaży świątecznej. A to oznacza, że ceny w sklepach będą takie jak w zeszłym roku, a nawet w niektórych asortymentach niższe. 

Jego zdaniem jest jeszcze kilka niewiadomych dotyczących cen, a jedną z nich jest koszt wieprzowiny. Jednak, generalnie trzeba przyjąć, że na pewno tegoroczne święta będą porównywalne cenowo do poprzednich, a wiele produktów będzie sprzedawanych taniej. Ostatnie dane z firmy Deloitte mówią, ze Polacy na święta wydadzą średnio 1126 złotych i sfinansują je głównie z oszczędności. 

To, że klienci będą płacić za zakupy w okresie świat nawet mniej niż w zeszłym roku wcale nie oznacza, że handel na tym straci. Całoroczny wzrost sprzedaży w polskim handlu, zdaniem części ekspertów, może wynieść ok. 5, a nawet 7 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane