PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Nasi Henrykowie na tle amerykańskich wypadają blado

www.portalspozywczy.pl 5 października 2017 12:40

Henryki lub Henrykowie to nowozbadana w Polsce grupa społeczna i konsumencka. Polski Henryk jest jednak zupełnie inny niż Henry zachodni. Polski Henryk będzie szczęśliwy z kubkiem Latte ze Starbucksa, a Henry zachodni z kubkiem kawy organicznej – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Maciej Szaroleta, szef działu strategii w agencji Albedo Marketing.

- Trudno wiele powiedzieć o zwyczajach zakupowych Henryków, gdyż sprawa jest stosunkowo świeża i opisana dość szczątkowo. Problem pogłębia kompletnie różne podejście do tej grupy społecznej w USA - gdzie temat został po raz pierwszy dostrzeżony - i w Polsce. Za oceanem HENRY to najbardziej aspiracyjny segment Millenialsów. Wdrapali się już parę szczebli po drabinach kariery, zarabiają spore pieniądze - co najmniej 100 000 dolarów rocznie - i szastają nimi na lewo i prawo – mówi serwisowi portalspozywczy Maciej Szaroleta. 

- Żeby zostać polskim HENRY - według badania GfK - wystarczy zarabiać 3000 złotych miesięcznie, czyli jakieś 10 razy mniej niż w Stanach. Nawet biorąc pod uwagę - z dużym marginesem tolerancji - różnicę w sile nabywczej konsumentów w obu krajach, tak różne podejście musi skutkować opisaniem kompletnie innej grupy konsumenckiej – dodaje. 

- Nasi przedstawiciele generacji HENRY na tle swoich amerykańskich odpowiedników wypadają blado i… nudno. Co prawda, obie grupy łączy przekonanie, że ważne są przeżycia, adrenalina i wygodne życie, ale podczas gdy konsumenci ze Stanów ostentacyjnie demolują dotychczasowe rozumienie luksusu, ich polscy kuzyni kopiują kubek w kubek gusta i preferencje swoich ojców, żeby nie powiedzieć dziadków. Tak samo jak reszta populacji marzą o złotym Rolexie, rejsie jachtem po Morzu Śródziemnym, mercedesie klasy S, wyprawie do amazońskiej dżungli i trzech miesiącach w Tybecie – mówi też szef działu strategii w agencji Albedo Marketing. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane