PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert o TTIP: Celem jest przejęcie kontroli przez korporacje nad produkcją żywności

www.portalspozywczy.pl 18 września 2015 14:35

Z powodu gwałtownych zmian, jakie dokonały się w ostatnich trzech dekadach, nad tradycyjnymi wartościami wiejskimi zawisła groźba. W niektórych przypadkach przekroczony już został punkt krytyczny. TTIP to będzie tzw. ostatni gwóźdź do trumny – prognozuje Jadwiga Łopata, dyrektorka Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC).

Laureatka Nagrody Goldmana, która jest ekologicznym odpowiednikiem nagrody Nobla zwraca uwagę, że międzynarodowe korporacje zaangażowane w agrobiznes i sieci handlowe, których jedynym dążeniem jest maksymalizacja zysku, już doprowadziły do znacznego pogorszenia stanu środowiska naturalnego, do osłabienia wspólnot rolniczych i ruiny milionów gospodarstw rolnych oraz do obniżenia jakości żywności w całej Europie.

- Tradycyjne rodzinne rolnictwo jest wypierane przez korporacyjne rolnictwo wielkoprzemysłowe, które w dramatyczny sposób niszczy lokalną ekonomię, zdrowie ludzi i zwierząt, jak również naturalne i kulturowe bogactwo – podkreśla Jadwiga Łopata.

- Celem umowy o partnerstwie handlowym między UE a USA jest przejęcie kontroli przez korporacje nad produkcją żywności. Kto kontroluje produkcję żywności, ten ma władzę i kontroluje wszystkich – akcentuje dyrektorka TTIP.

 

portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Fabio 2015-09-21 14:24:13

    Co gorsza, już i tak marionetkowe władze lokalne zostaną zupełnie wykluczone z procesu decyzyjnego i odwoławczego. W Polsce zniszczenia dokonane w ciągu 25 lat na wsi i w drobnej wytwórczości są większe niż za komuny, która nie zwalczyła ani rolnictwa ani rzemiosła. Szkoda.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane