Ekspert PIH: Zarządzanie ryzykiem zminimalizuje straty sieci handlowych

Autor: PIH 9 października 2015 09:47

Umiejętność zarządzania ryzykiem w świadomości zbyt wielu osób, zarezerwowana jest przede wszystkim dla banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Jest to błąd mogący mieć ogromny wpływ na bezpieczeństwo prowadzonej działalności gospodarczej - mówi Adam Suliga, ekspert PIH.

- Niektóre sieci handlowe odwiedza dziennie nawet 3 mln Polaków (46 proc. ankietowanych osób twierdzi, że robi zakupy codziennie). Handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej gospodarki oraz 1/4 zatrudnienia (niektóre sieci handlowe tworzą rocznie nawet 5 tys. nowych miejsc pracy). W marketach do dyspozycji klientów oddaje się średnio kilkanaście tysięcy indeksów różnych towarów.
W obszarze szans widzimy, że przedstawione informacje są bardzo optymistyczne. Spróbujmy jednak na drugiej szali położyć dane mówiące, że: w  polskich sklepach 46,5 proc. wszystkich kradzieży dokonywanych jest przez klientów. Pracownicy handlu detalicznego potrafią w rok okraść swoich pracodawców na prawie 2 mld zł (co trzecia kradzież w handlu, to tzw. „kradzież wewnętrzna”).
Najczęstszą przyczyną kradzieży sklepowych jest łatwy dostęp do oferowanych towarów i możliwość ich późniejszej odsprzedaży.
Gdybyśmy w jednym tylko punkcie naszej oceny ryzyka zderzyli ze sobą poruszone powyżej zagadnienia, wynik byłby oczywisty – brak skutecznego systemu bezpieczeństwa w prostej linii prowadzi do powstawania strat w biznesie - ocenia Adam Suliga, ekspert PIH.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,59

  • Śr

    3,49

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane