Ekspert: Podatek od hipermarketów mógłby przynieść budżetowi 6 mld zł

Autor: onet.pl 29 maja 2015 03:20

Jak zauważa ekspert prawa podatkowego, prof. Witold Modzelewski, współtwórca Instytutu Studiów Podatkowych w tekście opublikowanym na onet.pl, gdyby wprowadzono podatek od  hipermarketów przyniósłby on Skarbowi Państwa ok 6 mld zł.

Jak zauważył  prof.  Modzelewski gdyby w ciągu pięciu lat zrealizowane zostały postulaty Andrzeja Dudy mające na celu zwiększenie dochodów budżetowych, czyli wprowadzenie podatku bankowego: ok. 40 mld zł, wprowadzenie podatku od hipermarketów: ok. 6 mld zł i likwidacja jednej trzeciej rocznych strat w dochodach budżetu państwa z tytułu oszustw podatkowych w podatku od towarów i usług i akcyzie: ok. 80 mld zł, to budżet wyszedłby na plus na ponad 20 mld zł w całym pięcioleciu. Ekspert oszacował bowiem wydatki związane  z zapowiedziami Andrzeja Dudy powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, podwyższenia kwoty wolnej od podatku i dopłaty do dzieci na 90 mld zł w ujęciu 5 letnim, a nie  na 300 mld zł, jak szacowali m.in. PracodawcyPL -czytamy w onet.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2015-05-29 14:25:14

  wylowione z sieci.Rząd przywłasczył sobie sukces Kaczyńskiego.

  Cytuję:

  Przeszliśmy przez kryzys suchą stopą, ruchy Jacka Rostowskiego uratowały Polskę przed tym, co działo się w Grecji czy Irlandii, a pomysły i recepty opozycji były skandaliczne i absurdalne. Tak brzmi oficjalna wykładnia Platformy Obywatelskiej, jeśli chodzi o walkę polskiej gospodarki z kryzysem.Tymczasem jeden z najbardziej zaufanych ludzi premiera Tuska, szef Rady Gospodarczej przy premierze, a także kandydat na kolejne stanowiska komisarzy w Brukseli - Jan Krzysztof Bielecki uważa, że podziękowania należy słać… Jarosławowi Kaczyńskiemu i Zycie Gilowskiej.W 2006 roku rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował o obniżeniu stawek podatku dochodowego z 40% na 32% i z 30% na 18%. Te zmiany weszły w życie od 2009 roku. W 2007 roku obniżyli też składkę rentową z 13% na 10%. Te zmiany dały istotny impuls prorozwojowy dla gospodarki— pisze Bielecki w raporcie firmy doradczej EY Polska pt. „System stworzony od podstaw - czyli prawdziwa historia 25-lecia polskich podatków”, na który zwraca uwagę serwis niezalezna.pl.Przyjaciel Tuska dodaje, że obniżka podatków wprowadzona przez rząd Jarosława Kaczyńskiego okazała się „bardzo korzystna dla Polski w momencie gwałtownego kryzysu, który miał miejsce na świecie w 2008 roku” i „przyczyniła się do tego, że Polska nie pogrążyła się w recesji”.Szok i niedowierzanie! To pisowski rząd potrafił zrobić coś dobrego? I to ta zdrajczyni Gilowska? Panie premierze, proszę postawić do pionu pańskich współpracowników. Takie analizy ocierają się o dywersję!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,56

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane