Ekspert: Producenci żywności coraz częściej inwestują we własne sklepy internetowe

www.portalspozywczy.pl 23 grudnia 2013 14:01

- Producenci żywności coraz częściej decydują się na otwarcie własnego sklepu internetowego. Na pewno w uzasadnionych przypadkach jest to racjonalna decyzja, ponieważ sklep internetowy może służyć budowaniu wizerunku firmy jako nowoczesnej oraz bliższej swoim klientom - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Mateusz Gordon, ekspert Gemius ds. e-handlu.

Mateusz Gordon, ekspert Gemius ds. e-handlu, twierdzi, że dzisiaj sklep to już nie tylko wizytówka firmy, ale także pole do interakcji z konsumentami: dokonania zakupu, zadania pytania, napisania opinii i wreszcie zapoznania się z pełnym asortymentem, na który nie zawsze jest miejsce na półce w sklepie tradycyjnym.

- Sprzedaż w tego typu serwisach rośnie nawet o kilkaset procent, niemniej jednak nadal jest to efekt niskiej bazy - dodaje ekspert.
Koszt założenia sklepu internetowego jest na tyle niski, że nawet w sytuacji, w której producent nie jest nastawiony na jego intensywny rozwój, warto to zrobić, chociażby ze względów wizerunkowych - twierdzi ekspert. - Są oczywiście branże, w których powodzenie takiego projektu ma znacznie większe szanse. Myślę tu o branżach, w których: występuje duża powtarzalność zamawianego produktu i duże przywiązanie do marki (np. kawa, karma dla psów, filtry do wody), portfolio produktów jest bardzo szerokie i listing na tradycyjnej półce może być utrudniony, produkt może być zamawiany w większych ilościach dla firm lub na imprezy okolicznościowe (np. alkohol, napoje), produkty są dostępne w sklepach specjalistycznych (np. ekologicznych), do których nie każdy ma łatwy dostęp (np. produkty bio) - mówi Mateusz Gordon.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • none 2013-12-24 20:34:30

  godne polecenia

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,70

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane