PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspert: Przyjęcie ACTA nie zaszkodzi rynkowi e-commerce

Autor: dlahandlu.pl 29 lutego 2012 13:22

Anna Ostrowska-Tomańska, adwokat w Kancelarii Prawnej Deloitte Legal uważa, że przyjęcie regulacji ACTA nie zmieni zbyt wiele w handlu internetowym.

- Moim zdaniem może wprowadzić zamęt, ale może też być impulsem do wprowadzenia nowych regulacji prawnych, dotyczących wykorzystania nowych technologii np. przy przesyłaniu plików internetowych. Według obecnych przepisów, aby doszło do rozpoczęcia postępowania względem podejrzanego o popełnienie przestępstwa w internecie, nie wystarczy samo podjerzenie, bo czyn musi zostać udokumentowany materiałem dowodowym, zebranym przez organa ścigania. Gdyby doszło do wprowadzenia ACTA wystarczyłoby same podejrzenie popełnienia przestępstwa, by osoba odpowiadała za swoje zachowania w internecie - wyjaśnia Anna Ostrowska Tomańska.
Porozumienie ACTA (czyli Anti-Counterfeiting Trade Agreement) dotyczy m.in. walki z piractwem i podróbkami i budzi wiele kontrowersji na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kuzyn_maupy 2012-03-01 10:06:27

    co to za ekspert ? jak widać GMO, ACTA, SOPA, PIPA, TRIPS, INDECT, TPP, czy ECHELON, to tylko odmiany tego samego światowego problemu, jakim dziś jest ta amerykańska "własność intelektualna", chodzi więc o jej usunięcie z polskiego i europejskiego prawa, a w Polsce ustawy o prawach autorskich i pokrewnych, którą Sejm RP uchwalił w 1994 roku, kiedy ministrem kultury był polski reżyser i aktor Kazimierz Dejmek pod rządami SLD-PSL i premiera Waldemara Pawlaka za prezydentury Lecha Wałęsy, która jest sprzeczna polskim Kodeksem Cywilnym i z Konstytucją RP - problemem jest złodziejski mechanizm tzw. "własności intelektualnej", zakładający sprzedawanie tej samej pracy milionom ludzi, miliony razy - już bez pracy, bo on najbardziej zagraża fundamentom prawa polskiego i europejskiego, gdyż to podważa pracę i wszelkie zasady prawa oparte o własność materialną, co siłą rzeczy prowadzi stopniowo i nieuchronnie do bezprawia i anarchii..., bo prawo wewnętrznie sprzeczne przestaje być prawem..., dlatego pilnie potrzeba REFERENDUM !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane